Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
2019-03-10 12:54:48

Webbanmälan till provlopp

B-TRÄNARE Vi testar en enkel webbanmälan till provloppen

2018-12-11

Gröt och skinka

B-TRÄNARE B-tränarföreningen bjuder på julgröt och skinksmörgås kl 13 på söndag 16 dec - Välkomna!

2018-09-10

Inbjudan Klubbmästerskap

B-TRÄNARE Välkommen på gemensamt klubbmästerskap för B-tränare och Ponnykuskar 7 oktober - Anmälan senast 27 september

2018-03-06

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE Söndagen 25 mars 2018 kl 13:00 i stallcaféterian - vi bjuder på förtäring - Välkommen!

2017-10-17

Jessica blev klubbmästare!

B-TRÄNARE Jessica Flodin blev klubbmästare, Nils Sylvén blev tvåa och Ronny Pettersson trea - Grattis!

2017-10-12

Klubbmästerskap på söndag

B-TRÄNARE Första start 11:30 - Välkommen!

2017-09-19

Inbjudan till klubbmästerskap

B-TRÄNARE Söndagen 15 oktober, första start 11:30 - Med amerikansk anmälan efter insprungna pengar - Välkommen med din anmälan senast 9 oktober!

2017-04-18

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE Årsmöte söndag den 7 maj klockan 13:00 i stallcaféet

2017-04-05

Medlemsavgift VBTF

B-TRÄNARE Bank- och postgironr

2017-03-27 11:18:22

Provlopp 2017

B-TRÄNARE 9 april kör vi igång med provloppen, ny starttid för första loppet är 11.00

2016-12-18

B-tränarna bjuder på skinkmacka!

B-TRÄNARE Fredagen 30 december kl.19.30 - alla är välkomna!

2016-09-28 10:00:00

Ny ordning på loppen på provloppsdagar

B-TRÄNARE Från och med 30 oktober kommer loppen att köras i en ny ordning.

Kommentarer: (1)
2016-09-23

Klubbmästerskap!

B-TRÄNARE Söndagen 9 oktober kl 11:30 - gemensamt för både ponny och storhäst, vi kör varannat lopp! Välkommen!

2016-05-01

B-tränarresan till Peter Untersteiner

B-TRÄNARE Vi fick guidning och rundtur hos Peter och sen bar det av till Johans nybyggda stall!

2016-03-28

Ska du med?

B-TRÄNARE Lördag 23 april åker vi till Halmstad för att besöka Peter Untersteiner - alla är välkomna att följa med!

2016-03-05

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE Lördagen den 12 mars 2016 klockan 14 i stallcaféet - Välkomna!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 29:e Juni
Första start: 18:30
Hemmahästar
till start
Jägersro 25:e juni 2019
Lopp 5 RYDENS LIMONCELLO (4)
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 9 FREE FALLIN L.C. (6)
Larsen Henriette (Lidh Liselott)
Visby 27:e juni 2019
Lopp 1 MIRIAM HALL (6)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 2 FAJM COMPOSITE (3)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 DOLPH COMPOSITE (8)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 KIRBY SÅNNA (10)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 27:e juni 2019
Lopp 3 SYMPHONIC IRJA (9)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Örebro 27:e juni 2019
Lopp 5 CHEAP THRILLS (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Vaggeryd 29:e juni 2019
Lopp 1 POINTBOY (2)
Andersson Mikael J (Brose Åsa)
Lopp 1 ELLE VILD (4)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 1 BRAVO SANTANA (11)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 3 BAJA ROSA AKEMA (5)
Svensson Claes (Hjelmrin Johnny)
Lopp 4 OKOBALOZ (1)
Larsson Vanessa (Pettersson Ronny)
Lopp 4 EAJA COMPOSITE (3)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 5 FRANCKS COOPER (1)
Andersson Moa (Franck Hans)
Lopp 5 FRANCKS DE SOTO (1)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 5 DABKAS RAINBOWDASH (2)
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 5 HULTS INGELA (4)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 KIARA SÅNNA (9)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 7 TETON YORK (11)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 7 TURBOLENNA (12)
Ekberg William (Bolin Andersson Ann)
Lopp 8 QUANTUM TIC TAC (5)
Svensson Lennart (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 8 LEE SÅNNA (13)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 HERAKLES (2)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 9 ASTERIX HORNLINE (1)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 9 JOY FOR US (2)
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Lopp 14 THAT'S IT (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 14 DON'T BE SO SHY (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Resultat
Göteborg Trav 23:e juni 2019
Lopp 1 TETON YORK, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 1 PUKETORP TINALINA, 7:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 4 LEE SÅNNA, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Kalmar 23:e juni 2019
Lopp 1 DREAM IN MATCHTOWN, oplac.
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 4 OLGA UTCA, 4:a
Adielsson Erik (Brodin Sara)
Lindesberg 22:e juni 2019
Lopp 4 FELIX V.M., 6:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 FELIX V.M., oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Axevalla 20:e juni 2019
Lopp 3 XANTHIS COKTAIL, d
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 5 MOVE IT BRODDE, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 8 DABKAS RAINBOWDASH, 4:a
Laursen Jens (Gustafsson Rolf)
Vaggeryd 19:e juni 2019
Lopp 1 FLEUR DE MALTE (MT), oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 1 DARIUS DANTE, 8:a
Johansson Henrik (Sjöö Erland)
Lopp 2 FINGERSPRINT, 4:a
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 2 EASY COPI, 6:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 3 WISS ZORNITA, 7:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 4 OKOBALOZ, 2:a
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 4 CRISPI'S MEMORY, 3:a
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 QUANTUM TIC TAC, 5:a
Svensson Lennart (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 6 MASSIVE TURNOVER, d
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 6 NIVEAU, 2:a
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 EKEBO LOVER, 8:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 7 BREEZER, 6:a
Börjesson Mats (Trulsson Björn)
Lopp 8 GOLDEN KICK BACK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 8 CHIP DREAM, 7:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 8 CALVADOS AKEMA, 8:a
Johansson Henrik (Nilsson Ingemar)
Lopp 9 YODA BRICK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 9 LIMUS EFFI, 5:a
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 9 EKEBO CAF, 6:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 13 RAGIA J.W. (IT), oplac.
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Lopp 13 KIZUNGUZUNGU, oplac.
Svensson Claes (Hjelmrin Johnny)
Visby 18:e juni 2019
Lopp 5 DREAM DERBY, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 KIARA SÅNNA, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Halmstad 17:e juni 2019
Lopp 3 CHERATON, 4:a
Erixon Anna (Engman Nathalie)
Lopp 5 HERAKLES, 5:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 8 RYDENS LIMONCELLO, oplac.
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 10 MARTA EASY, oplac.
Persson Stefan (Petersson Bengt)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se