Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
2017-10-17

Jessica blev klubbmästare!

B-TRÄNARE Jessica Flodin blev klubbmästare, Nils Sylvén blev tvåa och Ronny Pettersson trea - Grattis!

2017-10-12

Klubbmästerskap på söndag

B-TRÄNARE Första start 11:30 - Välkommen!

2017-09-19

Inbjudan till klubbmästerskap

B-TRÄNARE Söndagen 15 oktober, första start 11:30 - Med amerikansk anmälan efter insprungna pengar - Välkommen med din anmälan senast 9 oktober!

2017-04-18

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE Årsmöte söndag den 7 maj klockan 13:00 i stallcaféet

2017-04-05

Medlemsavgift VBTF

B-TRÄNARE Bank- och postgironr

2017-03-27 11:18:22

Provlopp 2017

B-TRÄNARE 9 april kör vi igång med provloppen, ny starttid för första loppet är 11.00

2016-12-18

B-tränarna bjuder på skinkmacka!

B-TRÄNARE Fredagen 30 december kl.19.30 - alla är välkomna!

2016-09-28 10:00:00

Ny ordning på loppen på provloppsdagar

B-TRÄNARE Från och med 30 oktober kommer loppen att köras i en ny ordning.

Kommentarer: (1)
2016-09-23

Klubbmästerskap!

B-TRÄNARE Söndagen 9 oktober kl 11:30 - gemensamt för både ponny och storhäst, vi kör varannat lopp! Välkommen!

2016-05-01

B-tränarresan till Peter Untersteiner

B-TRÄNARE Vi fick guidning och rundtur hos Peter och sen bar det av till Johans nybyggda stall!

2016-03-28

Ska du med?

B-TRÄNARE Lördag 23 april åker vi till Halmstad för att besöka Peter Untersteiner - alla är välkomna att följa med!

2016-03-05

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE Lördagen den 12 mars 2016 klockan 14 i stallcaféet - Välkomna!

2015-11-01

Erland Sjöö blev årets klubbmästare!

B-TRÄNARE Erland tog två segrar, Henrik Johansson blev tvåa med en seger

2015-10-19

Klubbmästerskap, flyttat till 1 november!

B-TRÄNARE Klubbmästerskap (för storhäst) 1 november, första start 11:30 - B-tränarföreningen bjuder på mat efter tävlingen - Välkommen med din anmälan!

2015-09-30

Provlopp lördag 3 okt och klubbmästerskap för ponny

B-TRÄNARE Ponnyloppen börjar kl 10:30 och provloppen 12:00 - Välkommen!

2015-08-23 18:04:27

Provlopp och regler

B-TRÄNARE Nyinsatt provloppsdag onsdagen 2 september och påminnelser om regler!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V5
Datum: Lördag 21:e April
Första start: 00:00
Hemmahästar
till start
Halmstad 20:e november 2017
Lopp 4 Inara (DE) (6)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 5 Breezer (9)
Lennart Svensson (Björn Trulsson)
Lopp 7 Jardin (2)
Lars-Göran Johansson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 7 Chip Dream (5)
Stefan Persson (Lennart Svensson)
Lopp 9 Crispi's Memory (5)
Lars-Göran Johansson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 9 Wiss Zornita (9)
Stefan Persson (Lennart Svensson)
Örebro 20:e november 2017
Lopp 2 Teton York (9)
Jorma Kontio (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Linda Sånna (3)
Jan Hellstedt (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Ready K.K.Hall (11)
Ulf Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Jägermeister Akema (4)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 9 And here I Am (DK) (13)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Solvalla 22:e november 2017
Lopp 10 Whisky Akema (11)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Åby 23:e november 2017
Lopp 3 Ellami Pride (1)
Magnus Jakobsson (Rune Petersson)
Lopp 4 Asterix Hornline (7)
Magnus Jakobsson (Peter Johansson)
Lopp 5 Woop'sididitagain (4)
Magnus Jakobsson (Rune Petersson)
Lopp 5 Symphonic Lincoln (7)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 11 Madurai (9)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Solvalla 25:e november 2017
Lopp 1 Lee Sånna (8)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 1 Quantum Donado (9)
Emelie Knutsson (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Baja Rosa Akema (4)
Claes Svensson (Johnny Hjelmrin)
Resultat
Axevalla 18:e november 2017
Lopp 1 Ekebo Lover, 0:a
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 2 Quantum Tanqueray, 1:a
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 4 Ekebo Easy, d
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 6 Speedy Patricia, 0:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 6 Conrads Gerd, 0:a
Fredrik Berg (Sandra Seiholm)
Lopp 7 Camp Nou, 6:a
Carl Johan Jepson (Kent Knutsson)
Lopp 10 Ekebo Caf, 0:a
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Jägersro 18:e november 2017
Lopp 7 Google, 3:a
Håkan B Johansson (Bernt Liljegren)
Åby 16:e november 2017
Lopp 1 Franck's Speedi
Kim Eriksson (Hans Franck)
Lopp 5 Dream in Matchtown, d
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Lopp 8 Cote d'Azur, d
Kim Eriksson (Fredrik Larsson)
Solvalla 15:e november 2017
Lopp 4 Lee Sånna, 3:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Quantum Donado, 5:a
Emilia Leo (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Lindsey Sånna, 0:a
Jenny A Björk (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Mint Sånna, 3:a
Björn Goop (Jan Hellstedt)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2017 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se