Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Klubbmästerskap på söndag

B-TRÄNARE - 2017-10-12

Första start 11:30 - Välkommen!

11:30 Ostartade.

1 Francks Nova 2 sto Annika Franck

2 Dabkas Rainbowdash 2 sto Johanna Brostorp

3 Francks De Soto 2 v Hans Franck

4 Grouse 3 sto Louise Fröberg Bäckstrand

5 Kardinal F 4 v Lennart Svensson

6 Free Falling L.C. 2 sto Fausto Luperini

 

12:00 0 kr- 99 000 kr

1 Puketorps ME 4 sto Louise Fröberg Bäckstrand 0 kronor

2 Ymer Tim 7 v Johanna Brostorp 0 kronor

3 Najs Locking Lady 7 sto Nils Sylven 5 500 kronor

4 Golden Kick Back 6 sto Per-Ingmar Persson 30 500 kronor

5 Okobaloz 5 v Ronny Petterson 74 000 kronor

6 Wiss Zornita 5 sto Lennart Svensson 76 100 kronor

 

12:30 99 001 -

1 Yoda Blick 7 sto Per-Ingmar Persson 100 350 kronor

2 Najs Wark Of Fame 6 v Nils Sylven 104 500 kronor

2 Sprite Flight 7 v Lennart Svensson 787 971 kronor

 

Dela artikeln:
2020-05-31 10:44:08

Fin andraplats i STL-final

VAGGERYDSTRAVET Grattis Claes Svensson och King of Everything till andraplats i Klass I-finalen!

2020-05-27

Inbjudan till alla montéryttare!

VAGGERYDSTRAVET Den 27 juni på Vaggeryds lördagskväll-tävling bjuder vi in dig som har licens för att både rida och köra att delta i en dubbelkamp! 

2020-05-24 12:19:49

Regnigt idag på Vaggeryd

VAGGERYDSTRAVET Men många glada vinnare, tex Joakim Granlund med Thin Lizzy - Grattis!

2020-05-19

Breddloppsdag 24 maj

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 11:10 - tyvärr kan vi inte släppa in någon publik denna gång heller!

2020-05-17 15:43:27

Kylig eftermiddag på travet

VAGGERYDSTRAVET Dubbelseger till Jan Henriksson med Ingrid Bengtssons hästar Syria Då och Enorm Då - Grattis

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Onsdag 10:e Juni
Första start: 18:30
Hemmahästar
till start
Mantorp 1:a juni 2020
Lopp 4 EASY COPI (4)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 PIM PIM JOLI (6)
Svensson Claes (Blomqvist Jonathan)
Lopp 5 FREE FALLIN L.C. (1)
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Lopp 7 UNTAMED (4)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 7 MINTTU AKEMA (11)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 7 TOPAZ FACE (12)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 9 TETON NIKKIS MAN (3)
Kontio Jorma (Hellstedt Jan)
Axevalla 2:e juni 2020
Lopp 10 EKEBO EASY (6)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Jägersro 2:e juni 2020
Lopp 1 GULLABO DÄCK BLING (8)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 7 MAKE IT SPLIT (12)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Åby 4:e juni 2020
Lopp 3 TETON SWEET LINDY (8)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 10 FRANCKS GIDJON (3)
Untersteiner Peter (Franck Hans)
Resultat
Solvalla 30:e maj 2020
Lopp 8 WORTH A LOT, oplac.
Kolgjini Adrian (Luperini Fausto)
Lopp 9 KING OF EVERYTHING, 2:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 28:e maj 2020
Lopp 2 LINDA SÅNNA, 1:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 2 JETSTREAM RAPIDA, 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 THAT'S IT, 6:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 TETON GAME OF WAR, 8:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 27:e maj 2020
Lopp 1 FRANCKS DE SOTO, oplac.
Svensson Lennart (Franck Hans)
Lopp 2 HERAKLES, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 UFO JET (IT), 7:a
Källgren David (Källgren David)
Örebro 27:e maj 2020
Lopp 2 DABKAS RAINBOWDASH, d
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Axevalla 26:e maj 2020
Lopp 3 DON'T BE SO SHY, 8:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 BAJA ROSA AKEMA, 5:a
Bardun Jonathan (Hjelmrin Johnny)
Lopp 7 OLYMPIC BLUE CHIP (US), 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Färjestad 25:e maj 2020
Lopp 8 SYMPHONIC IDA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 GOLDEN GUARD, 2:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 MINT SÅNNA, 6:a
Djuse Magnus A (Hellstedt Jan)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se