Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
2020-06-07
Eventuellt inställt: Provlopp
Eventuellt inställt: Provlopp, första start 11:00
2020-06-15
Årsmöte Travsällskapet
Årsmöte för medlemmar i Jönköping-Vaggeryds Travsällskap kl 18:30 i stallcaféterian.
2020-06-19
Kusksällskapet
Kusksällskapet har träning
2020-06-20
Kusksällskapet
Kusksällskapet har träning
2020-06-21
Eventuellt inställt: Provlopp
Eventuellt inställt: Provlopp, första start 11:00
2020-07-07
Ponnylopp
Enstaka ponnylopp på storhästdagen
2020-07-12
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2020-07-22
Ponnylopp
Enstaka ponnylopp på storhästdagen
2020-07-26
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2020-08-07
Bjarg
Bjarg värd för Sverigeritten
2020-08-09
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2020-08-23
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2020-09-06
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2020-09-20
Ponnylopp
Enstaka ponnylopp på storhästdagen
2020-09-26
Preliminärt: Veteranbilsträff
Preliminärt: Veteranbilsträff
2020-09-27
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2020-10-11
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2020-10-25
Provlopp
Provlopp, första start 11:00
2021-05-15
Preliminärt: Götaström Classic motor
Preliminärt: Götaström Classic motor
Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Onsdag 10:e Juni
Första start: 18:30
Hemmahästar
till start
Mantorp 1:a juni 2020
Lopp 4 EASY COPI (4)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 PIM PIM JOLI (6)
Svensson Claes (Blomqvist Jonathan)
Lopp 5 FREE FALLIN L.C. (1)
Cracchiolo Christian (Lidh Liselott)
Lopp 7 UNTAMED (4)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 7 MINTTU AKEMA (11)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 7 TOPAZ FACE (12)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 9 TETON NIKKIS MAN (3)
Kontio Jorma (Hellstedt Jan)
Axevalla 2:e juni 2020
Lopp 10 EKEBO EASY (6)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Jägersro 2:e juni 2020
Lopp 1 GULLABO DÄCK BLING (8)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 7 MAKE IT SPLIT (12)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Åby 4:e juni 2020
Lopp 3 TETON SWEET LINDY (8)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 10 FRANCKS GIDJON (3)
Untersteiner Peter (Franck Hans)
Resultat
Solvalla 30:e maj 2020
Lopp 8 WORTH A LOT, oplac.
Kolgjini Adrian (Luperini Fausto)
Lopp 9 KING OF EVERYTHING, 2:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 28:e maj 2020
Lopp 2 LINDA SÅNNA, 1:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 2 JETSTREAM RAPIDA, 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 THAT'S IT, 6:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 TETON GAME OF WAR, 8:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 27:e maj 2020
Lopp 1 FRANCKS DE SOTO, oplac.
Svensson Lennart (Franck Hans)
Lopp 2 HERAKLES, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 UFO JET (IT), 7:a
Källgren David (Källgren David)
Örebro 27:e maj 2020
Lopp 2 DABKAS RAINBOWDASH, d
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Axevalla 26:e maj 2020
Lopp 3 DON'T BE SO SHY, 8:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 BAJA ROSA AKEMA, 5:a
Bardun Jonathan (Hjelmrin Johnny)
Lopp 7 OLYMPIC BLUE CHIP (US), 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Färjestad 25:e maj 2020
Lopp 8 SYMPHONIC IDA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 GOLDEN GUARD, 2:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 MINT SÅNNA, 6:a
Djuse Magnus A (Hellstedt Jan)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se