Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Tävlingsdagar 2019

: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 13:e April
Första start: 11:10
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 28:e April
Första start: 14:35
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 5:e Maj
Första start: 14:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 19:e Maj
Första start: 14:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 4:e Juni
Första start: 18:30
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Onsdag 12:e Juni
Första start: 18:30
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Onsdag 19:e Juni
Första start: 15:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 29:e Juni
Första start: 18:30
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Torsdag 11:e Juli
Första start: 12:20
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Ponnytrav
Datum: Onsdag 31:e Juli
Första start: 17:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 4:e Augusti
Första start: 14:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Måndag 19:e Augusti
Första start: 12:20
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Ponnytrav
Datum: Lördag 31:e Augusti
Första start: 12:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 15:e September
Första start: 11:10
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 22:e September
Första start: 12:45

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 13:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Axevalla 24:e mars 2019
Lopp 7 Turbolenna (3)
William Ekberg (Ann Bolin Andersson)
Lopp 8 Moons Blåljus (9)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Halmstad 25:e mars 2019
Lopp 1 Kardinal F. (1)
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Lopp 5 Chip Dream (7)
Sofie Ericsson (Lennart Svensson)
Lopp 7 Herakles (3)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 7 Wiss Zornita (12)
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Mantorp 25:e mars 2019
Lopp 1 Golden Guard (1)
Henrik Johansson (Claes Svensson)
Lopp 6 Carrotlover (5)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 6 Niveau (10)
Roger Pettersson (Rolf Gustafsson)
Lopp 7 Xanthis Coktail (1)
Kim Eriksson (Claes Svensson)
Lopp 8 Eaja Composite (3)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Calvados Akema (5)
Henrik Johansson (Ingemar Nilsson)
Åby 27:e mars 2019
Lopp 7 Kiara Sånna (11)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Day Composite (6)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Olga Utca (8)
Sara Brodin (Sara Brodin)
Örebro 28:e mars 2019
Lopp 4 Cash Alo (1)
Emelie Knutsson (Claes Svensson)
Lopp 4 Puketorp Tinalina (7)
Linda Furåker (Jouni Petäjäjärvi)
Lopp 9 Dream in Matchtown (9)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Resultat
Solvalla 20:e mars 2019
Lopp 4 Linda Sånna, 5:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Örebro 20:e mars 2019
Lopp 3 Picasso Tilly, 5:a
Kim Eriksson (Claes Svensson)
Lopp 5 Carlossatisfaction, d
Kaj Widell (Claes Svensson)
Solvalla 19:e mars 2019
Lopp 1 Teton York, oplac.
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 3 Lee Sånna, 6:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Kirby Sånna, 2:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Halmstad 17:e mars 2019
Lopp 7 Dwight Garbo, oplac.
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se