Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Tävlingsdagar 2019

Hemmahästar
till start
Solvalla 16:e oktober 2019
Lopp 5 CHEAP THRILLS (8)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 17:e oktober 2019
Lopp 1 TURBO POCA (3)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 4 SYMPHONIC LINCOLN (11)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 7 MASSIVE TURNOVER (1)
Untersteiner Peter (Johansson Peter)
Lopp 9 BAJA ROSA AKEMA (11)
Larsen Henriette (Hjelmrin Johnny)
Lopp 10 TURBOLENNA (5)
Söderkvist Stefan (Bolin Andersson Ann)
Eskilstuna 18:e oktober 2019
Lopp 1 GOLDEN GUARD (5)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Kalmar 19:e oktober 2019
Lopp 2 FRANCKS COOPER (10)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 7 FRANCKS GIDJON (4)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 8 GULLABO DÄCK BLING (5)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Örebro 20:e oktober 2019
Lopp 1 FINGERSPRINT (3)
Sedström Linda (Berg Björn)
Lopp 4 WHISKY AKEMA (5)
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Lopp 4 FELIX V.M. (6)
Goop Björn (Johansson Henrik)
Lopp 8 WORTH A LOT (15)
Kontio Jorma (Luperini Fausto)
Halmstad 21:e oktober 2019
Lopp 2 FRANCKS DE SOTO (6)
Ingves Peter (Franck Hans)
Lopp 9 OLGA UTCA (1)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Resultat
Axevalla 15:e oktober 2019
Lopp 3 PUKETORP TINALINA, 7:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Mantorp 15:e oktober 2019
Lopp 8 DARIUS DANTE, 7:a
Knutsson Anton (Sjöö Erland)
Lopp 13 CHERIE EAGRA, oplac.
Svensson Claes (Hellstedt Jan)
Lopp 13 CAESAR SENSATION, oplac.
Karlstedt Ralf (Hellstedt Jan)
Lopp 13 JERSEY GIRL, oplac.
Svanberg Oskar (Blomqvist Jonathan)
Lopp 13 HERO COMPOSITE, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Halmstad 13:e oktober 2019
Lopp 2 OKOBALOZ, d
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Lopp 3 BREEZER, 7:a
Börjesson Mats (Trulsson Björn)
Lopp 3 NIVEAU, 8:a
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 ASTERIX HORNLINE, 3:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 6 EASY COPI, 1:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 6 MINTTU AKEMA, 8:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 7 KÄDARP ARAMIS, 3:a
Andersson Malin (Engman Nathalie)
Lopp 8 WOOP'SIDIDITAGAIN, 5:a
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 8 CALVADOS AKEMA, 6:a
Johansson Henrik (Nilsson Ingemar)
Lopp 14 GOLD WINNER, oplac.
Johansson Peter (Johansson Peter)
Åmål 13:e oktober 2019
Lopp 3 RAGIA J.W. (IT), oplac.
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Åby 12:e oktober 2019
Lopp 1 NATOSI GOJ, 7:a
Andersson Julia (Hellstedt Jan)
Lopp 6 HERAKLES, 6:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 9 SPEEDY FOXY VICANE, 3:a
Eriksson Kim (Källgren David)
Lopp 12 MARTA EASY, oplac.
Eriksson Kim (Petersson Bengt)
Kalmar 11:e oktober 2019
Lopp 1 MOONS U.BOLT, 1:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 3 KIRBY SÅNNA, 1:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 QUITEBEAUTY, oplac.
Knutsson Anton (Seiholm Sandra)
Lopp 7 GO DE LUXE, 2:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 9 S.H.T.THORNOFROSES, oplac.
Knutsson Anton (Elofsson Åsa)
Lopp 9 PELL INN, oplac.
Ginman Oscar (Widegren Göran)
Lopp 9 MINT SÅNNA, 1:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 FILIPPA P., oplac.
Knutsson Anton (Seiholm Sandra)
Örebro 10:e oktober 2019
Lopp 2 CASH ALO, 4:a
Erixon Anna (Svensson Claes)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se