Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Tider och dagar för uthyrning av ridhus

För att boka ridhuset, ring Vaggeryds Hästklinik, 0393-163 00 och prata med Lisa Andersson. Det går också bra att maila vaggeryd@hallandsdjursjukhus.se. I kalendern nedan ser du vilka dagar som är bokade och vilka tider.

 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Ponnytrav
Datum: Onsdag 31:e Juli
Första start: 17:00
Hemmahästar
till start
Jägersro 16:e juli 2019
Lopp 7 KIRBY SÅNNA (6)
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Lopp 7 OLGA UTCA (7)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 8 KIARA SÅNNA (9)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Karlshamn 17:e juli 2019
Lopp 1 OVERLORD (3)
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Lopp 2 TURBOLENNA (7)
Knutsson Anton (Bolin Andersson Ann)
Lopp 3 DRAFT ONE (10)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING (3)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 9 CALVADOS AKEMA (10)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Karlshamn 18:e juli 2019
Lopp 2 MARTA EASY (7)
Persson Stefan (Petersson Bengt)
Lopp 3 NIVEAU (11)
Ginman Oscar (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 CRISPI'S MEMORY (12)
Untersteiner Peter (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 DARIUS DANTE (4)
Ginman Oscar (Sjöö Erland)
Axevalla 19:e juli 2019
Lopp 3 EAJA COMPOSITE (11)
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 10 ASTERIX HORNLINE (2)
Kontio Jorma (Johansson Peter)
Lopp 13 KING OF EVERYTHING (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 20:e juli 2019
Lopp 10 KING SIR KIR (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 21:e juli 2019
Lopp 3 FAJM COMPOSITE (3)
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Mantorp 22:e juli 2019
Lopp 1 CHEAP THRILLS (9)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 2 MINTTU AKEMA (8)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 3 OKOBALOZ (1)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 5 HERAKLES (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 5 EKEBO LOVER (7)
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 6 XANTHIS COKTAIL (12)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 7 PICASSO TILLY (11)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 KÄCK MI (11)
Johansson Henrik (Midler Helen)
Lopp 9 DWIGHT GARBO (3)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 LIMUS EFFI (4)
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 10 STARO JUVENTUS (1)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 MASSIVE TURNOVER (3)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 10 FELIX V.M. (2)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 11 JAFFA MAXIM (5)
Erixon Lars (Berglund Anders)
Resultat
Halmstad 15:e juli 2019
Lopp 1 MIRIAM HALL, d
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 3 NATOSI GOJ, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 3 DREAM IN MATCHTOWN, 4:a
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 4 SPEEDY JAY VICANE, 5:a
Källgren David (Källgren David)
Lopp 5 JETSTREAM RAPIDA, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lindesberg 14:e juli 2019
Lopp 7 CARROTLOVER, 2:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Axevalla 12:e juli 2019
Lopp 1 TETON YORK, 5:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 15 MOONS LILLE OLLE, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Vaggeryd 11:e juli 2019
Lopp 1 JOY FOR US, d
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 1 RYDENS LIMONCELLO, oplac.
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 1 BAJA ROSA AKEMA, 5:a
Bardun Jonathan (Hjelmrin Johnny)
Lopp 2 FELLINI BOKO, oplac.
Ingves Peter (Svensson Lennart)
Lopp 2 SYMPHONIC LINCOLN, oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 2 LEE SÅNNA, 6:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 ASTERIX HORNLINE, oplac.
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 4 WHISKY AKEMA, 2:a
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 6 KIZUNGUZUNGU, oplac.
Johansson Henrik (Hjelmrin Johnny)
Lopp 6 BRAVO SANTANA, 1:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 6 CHEAP THRILLS, 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 7 DOLPH COMPOSITE, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 7 HULTS INGELA, 2:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 7 DABKAS RAINBOWDASH, 3:a
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 8 DANCE STREAMLINE, oplac.
Söderkvist Stefan (Svensson Claes)
Lopp 8 MINT SÅNNA, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 CASH ALO, 4:a
Jepson Carl Johan (Svensson Claes)
Lopp 9 FELIX V.M., 1:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 JAFFA MAXIM, 7:a
Söderkvist Stefan (Berglund Anders)
Lopp 13 MAGGIESAARI, oplac.
Larsen Henriette (Berglund Anders)
Lopp 13 MOONS U.BOLT, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 13 CONQUER RAIN, oplac.
Eriksson Kim (Svensson Lennart)
Kalmar 9:e juli 2019
Lopp 1 GO DE LUXE, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 9 TURBOLENNA, 3:a
Knutsson Anton (Bolin Andersson Ann)
Lopp 9 STARO JUVENTUS, 4:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 13 O.M.GOGENTLE, oplac.
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Solvalla 9:e juli 2019
Lopp 9 KING SIR KIR, 3:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se