Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Championligan 2018

 NamnLicensStarter1:a2:a3:aSegerprocentVinstsumma (kr)
1 Carl Johan Jepson (F) A1 16 4 3 2 25,0 439 800
2 Fredrik Persson (Kr) A1 10 4 1 0 40,0 191 350
3 Peter Untersteiner (Hd) A1 14 3 0 1 21,4 108 700
4 Robert Bergh (Å) A1 9 3 0 0 33,3 70 000
5 Tommy Karlstedt (Hd) A1 6 2 1 0 33,3 66 500
6 Magnus Dahlén (Hd) A1 2 2 0 0 100,0 20 000
7 Fredrik Berg (Ax) E1 3 2 0 0 66,7 23 500
8 Örjan Kihlström (S) A1 7 2 0 0 28,6 195 700
9 Mikael J Andersson (F) A1 8 2 0 0 25,0 111 000
10 Björn Goop (F) A1 9 1 2 2 11,1 230 500

(Uppdaterad efter 5 tävlingsdagar 20180614)

Banchampionat på Vaggerydtravet

2017 Kim Eriksson (Mp) 51 starter 10-6-2 453 300 kr
2016 Peter Untersteiner (Hd) 52 starter 9-8-7 601 200 kr
2015 Peter Untersteiner (Hd) 58 starter 15-9-2 570 800 kr
2014 Peter Untersteiner (Hd) 52 starter 10-6-3 463 050 kr
2013 Peter Untersteiner (Hd) 45 starter 8-7-7 417 700 kr
2012 Kenneth Haugstad (Hd) 56 starter 9-5-4 429 400 kr
2011 Peter Untersteiner (Hd) 41 starter 8-7-4 328 600 kr
2010 Peter Untersteiner (Hd) 41 starter 10-2-6 316 000 kr
2009 Stefan Söderkvist (Å) 39 starter 8-2-3 429 350 kr
2008 Stefan Söderkvist (Å) 41 starter 9-4-3 350 350 kr
2007 Peter Untersteiner (Hd) 46 starter 9-4-8 305 650 kr
2006 Peter Untersteiner (Hd) 21 starter 6-3-0 191 800 kr
2005 Jörgen Sjunnesson (J) 30 starter 9-3-2 169 600 kr
2004 Peter Untersteiner (Hd) 34 starter 12-4-3 209 700 kr
2003 Peter Untersteiner (Hd) 27 starter 7-0-2 109 950 kr
2002 Claes Svensson (Mp) 26 starter 7-3-2 173 150 kr
2001 Claes Svensson (Mp) 27 starter 9-1-4 159 200 kr
2000 Peter Untersteiner (Hd) 23 starter 3-2-4 93 600 kr
1999 Dan Widegren (Hd) 11 starter 5-1-3 93 200 kr
1998 Peter Untersteiner (Hd) 13 starter 3-1-3 57 100 kr
1997 Erik Adielsson (J) 9 starter 3-1-2 45 950 kr
1996 Peter Untersteiner (Hd) 10 starter 2-3-1 43 100 kr
Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V65
Datum: Lördag 30:e Juni
Första start: 18:30
Hemmahästar
till start
Lindesberg 23:e juni 2018
Lopp 2 Bound for Glory (9)
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 4 Moon's Oki Doki (3)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 7 Prestige V.G. (10)
Moa Andersson (Christer Andersson)
Kalmar 24:e juni 2018
Lopp 1 Joy for Us (9)
Emelie Knutsson (Ronny Pettersson)
Lopp 1 Yoggi Composite (10)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 3 Hjälmstorps Rune (6)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 3 Okobaloz (11)
Emelie Knutsson (Ronny Pettersson)
Lopp 7 Whisky Akema (12)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Axevalla 26:e juni 2018
Lopp 3 Picasso Tilly (11)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 4 Crispi's Memory (8)
Thomas Dalborg (Lars-Göran Johansson)
Lopp 4 Al's Sugarstar (10)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 5 Neo Sånna (5)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 8 Limus Effi (6)
Björn Blomander (Björn Blomander)
Lopp 8 Erro Neon (8)
Stefan Persson (Lars-Göran Johansson)
Jägersro 26:e juni 2018
Lopp 2 Chip Dream (7)
Christoffer Eriksson (Lennart Svensson)
Lopp 7 Rydens Limoncello (6)
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Lopp 9 Ava Å. (2)
Joel Uhrberg (Jannike Almsgård)
Visby 28:e juni 2018
Lopp 6 Mint Sånna (1)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Quantum Donado (5)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Åby 28:e juni 2018
Lopp 3 Wiss Zornita (2)
Nikoline Nikolajsen (Lennart Svensson)
Örebro 28:e juni 2018
Lopp 2 Ready K.K.Hall (10)
Carl Johan Jepson (Jan Hellstedt)
Resultat
Mantorp 21:e juni 2018
Lopp 3 Felix V.M., 4:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Örebro 18:e juni 2018
Lopp 4 Divino, 4:a
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Halmstad 17:e juni 2018
Lopp 1 Ekebo Lover, oplac.
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 4 Go de Luxe, 1:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 5 Charley Boorman, 2:a
Åsa Brose (Åsa Brose)
Lopp 7 Big Deal, 2:a
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 9 Woop'sididitagain, oplac.
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 10 Conrads Gerd, oplac.
Fredrik Berg (Sandra Seiholm)
Lopp 10 Speedy Patricia, 2:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Axevalla 15:e juni 2018
Lopp 3 Crispi's Memory, oplac.
Mikael J Andersson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 4 Rydens Limoncello, 2:a
Stefan Söderkvist (Arne Rydén)
Lopp 8 Pim Pim Joli, 5:a
Kim Eriksson (Jonathan Blomqvist)
Kalmar 15:e juni 2018
Lopp 6 Joy for Us, 4:a
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 7 Symphonic Lincoln, 6:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 8 Love for Life, 4:a
Fredrik Berg (Sandra Seiholm)
Lopp 8 Ava Å., 3:a
Oscar Ginman (Jannike Almsgård)
Lopp 8 Limus Effi, 6:a
Björn Blomander (Björn Blomander)
Lindesberg 15:e juni 2018
Lopp 6 Kirby Sånna
Micael Lindblom (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Draft One, 1:a
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se