Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Campion 2018 - Carl Johan Jepson

Championligan 2018

Urval: Licenstyp=Alla, Kön=Båda, Lopp på bana=Vaggeryd, Lopptyp=Alla lopp, Sulky/Monté=Båda, Hästras=Båda, Hemmabana=Alla svenska banor

 NamnLicensStarter1:a2:a3:aSegerprocentVinstsumma (kr)
1 Carl Johan Jepson (F) A1 32 6 7 6 18,8 568 800
2 Fredrik Persson (Kr) A1 14 5 2 0 35,7 243 350
3 Mikael J Andersson (F) A1 30 5 1 3 16,7 256 200
4 Johan Untersteiner (Hd) A1 20 4 4 2 20,0 272 400
5 Stefan Söderkvist (Å) A1 28 4 2 4 14,3 266 800
6 Stefan Persson (Hd) A1 21 4 1 0 19,0 190 600
7 Kim Eriksson (Mp) A1 31 3 6 2 9,7 218 700
8 Peter Untersteiner (Hd) A1 24 3 2 1 12,5 152 200
9 Tova Bengtsson (Hd) D1M 6 3 1 1 50,0 123 000
10 Robert Bergh (Å) A1 9 3 0 0 33,3 70 000

(Uppdaterad efter 12 tävlingsdagar 20180924)

Banchampionat på Vaggerydtravet

2018 Carl Johan Jepson 32 starter 6-7-6 568 800 kr
2017 Kim Eriksson (Mp) 51 starter 10-6-2 453 300 kr
2016 Peter Untersteiner (Hd) 52 starter 9-8-7 601 200 kr
2015 Peter Untersteiner (Hd) 58 starter 15-9-2 570 800 kr
2014 Peter Untersteiner (Hd) 52 starter 10-6-3 463 050 kr
2013 Peter Untersteiner (Hd) 45 starter 8-7-7 417 700 kr
2012 Kenneth Haugstad (Hd) 56 starter 9-5-4 429 400 kr
2011 Peter Untersteiner (Hd) 41 starter 8-7-4 328 600 kr
2010 Peter Untersteiner (Hd) 41 starter 10-2-6 316 000 kr
2009 Stefan Söderkvist (Å) 39 starter 8-2-3 429 350 kr
2008 Stefan Söderkvist (Å) 41 starter 9-4-3 350 350 kr
2007 Peter Untersteiner (Hd) 46 starter 9-4-8 305 650 kr
2006 Peter Untersteiner (Hd) 21 starter 6-3-0 191 800 kr
2005 Jörgen Sjunnesson (J) 30 starter 9-3-2 169 600 kr
2004 Peter Untersteiner (Hd) 34 starter 12-4-3 209 700 kr
2003 Peter Untersteiner (Hd) 27 starter 7-0-2 109 950 kr
2002 Claes Svensson (Mp) 26 starter 7-3-2 173 150 kr
2001 Claes Svensson (Mp) 27 starter 9-1-4 159 200 kr
2000 Peter Untersteiner (Hd) 23 starter 3-2-4 93 600 kr
1999 Dan Widegren (Hd) 11 starter 5-1-3 93 200 kr
1998 Peter Untersteiner (Hd) 13 starter 3-1-3 57 100 kr
1997 Erik Adielsson (J) 9 starter 3-1-2 45 950 kr
1996 Peter Untersteiner (Hd) 10 starter 2-3-1 43 100 kr
Hemmahästar
till start
Axevalla 16:e oktober 2018
Lopp 2 Wiss Very Nice (11)
Ann-Charlotte Törnberg (Lennart Svensson)
Lopp 6 Olga Utca (6)
Kenneth Haugstad (Sara Brodin)
Lopp 10 Stora Hökhult (1)
Kim Eriksson (Lars-Göran Johansson)
Jägersro 16:e oktober 2018
Lopp 5 Aowa L.G. (9)
Fredrik Lindvall (Johanna Brostorp)
Åby 18:e oktober 2018
Lopp 1 Cheraton (3)
Björn Goop (Nathalie Engman)
Lopp 1 Cleo de Castella (7)
Thomas Uhrberg (David Källgren)
Lopp 8 Quitebeauty (3)
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Jägersro 20:e oktober 2018
Lopp 3 Wiss Zornita (10)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 5 Cash Alo (3)
Emelie Knutsson (Claes Svensson)
Örebro 20:e oktober 2018
Lopp 1 Dream in Matchtown (9)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Resultat
Halmstad 14:e oktober 2018
Lopp 1 Breezer, 5:a
Anton Knutsson (Björn Trulsson)
Lopp 2 Ekebo Easy, 4:a
Henrik Johansson (Michael Karlsson)
Lopp 2 Minttu Akema, oplac.
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 6 Worth a Lot, 4:a
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 7 Sure Broline, 7:a
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 8 Woop'sididitagain
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 8 Okobaloz, 4:a
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Åmål 14:e oktober 2018
Lopp 4 Herakles, oplac.
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 8 Chip Dream, 6:a
Rebecca Arnerlöf (Lennart Svensson)
Kalmar 13:e oktober 2018
Lopp 4 Moons Blåljus, 6:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 5 National Day, oplac.
Jörgen Sjunnesson (Johnny Hjelmrin)
Lopp 7 Baja Rosa Akema, 3:a
Jörgen Sjunnesson (Johnny Hjelmrin)
Lopp 7 Go de Luxe, 6:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 9 Turbolenna, 4:a
Sören Boel (Ann Bolin Andersson)
Lopp 9 Overlord, 7:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Åby 13:e oktober 2018
Lopp 1 Natosi Goj, 2:a
Emilia Leo (Jan Hellstedt)
Lopp 5 Asterix Hornline, oplac.
Peter Untersteiner (Peter Johansson)
Lopp 7 Whisky Akema, 3:a
Emelie Knutsson (Claes Svensson)
Lopp 9 Speedy Foxy Vicane, 6:a
Kim Eriksson (David Källgren)
Axevalla 12:e oktober 2018
Lopp 1 Dance Streamline, 4:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 2 Marta Easy, oplac.
Claes Svensson (Bengt Petersson)
Lopp 2 Shyvana, 7:a
Kaj Widell (Jan Hellstedt)
Lopp 2 Jaffa Maxim, 3:a
Carl Johan Jepson (Anders Berglund)
Lopp 3 Lindsey Sånna, oplac.
Kaj Widell (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Draft One, 2:a
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 7 Carlossatisfaction, 5:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Åby 11:e oktober 2018
Lopp 4 Speedy Jay Vicane, oplac.
David Källgren (David Källgren)
Lopp 4 Wiss Zornita, 6:a
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 4 Hjälmstorps Rune, oplac.
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 4 Quantum Tanqueray, oplac.
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 7 Niveau, oplac.
Stefan Persson (Rolf Gustafsson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se