Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Championligan 2019

 NamnLicensStarter1:a2:a3:aSegerprocentVinstsumma (kr)
1 Peter Untersteiner (Hd) A1 48 12 5 6 25,0 557 100
2 Kim Eriksson (Mp) A1 33 5 3 6 15,2 234 100
3 Henriette Larsen (Hd) C1M 34 4 2 1 11,8 155 600
4 Peter Johansson (Vg) B1 9 4 0 1 44,4 65 800
5 Robert Bergh (Å) A1 6 4 0 0 66,7 219 000
6 Marc Elias (J) C1 10 3 1 1 30,0 116 100
7 Josefine Ivehag (Ax) E1M 5 3 0 0 60,0 94 000
8 Henna Halme (Å) E1 8 3 0 0 37,5 110 300
9 Peter Ingves (Hd) G1 21 3 0 0 14,3 233 600
10 Henrik Johansson (Vg) B1 32 2 5 2 6,3 142 800

(Uppdaterad efter 12 tävlingsdagar 20190916)

Banchampionat på Vaggerydtravet

2018 Carl Johan Jepson 32 starter 6-7-6 568 800 kr
2017 Kim Eriksson (Mp) 51 starter 10-6-2 453 300 kr
2016 Peter Untersteiner (Hd) 52 starter 9-8-7 601 200 kr
2015 Peter Untersteiner (Hd) 58 starter 15-9-2 570 800 kr
2014 Peter Untersteiner (Hd) 52 starter 10-6-3 463 050 kr
2013 Peter Untersteiner (Hd) 45 starter 8-7-7 417 700 kr
2012 Kenneth Haugstad (Hd) 56 starter 9-5-4 429 400 kr
2011 Peter Untersteiner (Hd) 41 starter 8-7-4 328 600 kr
2010 Peter Untersteiner (Hd) 41 starter 10-2-6 316 000 kr
2009 Stefan Söderkvist (Å) 39 starter 8-2-3 429 350 kr
2008 Stefan Söderkvist (Å) 41 starter 9-4-3 350 350 kr
2007 Peter Untersteiner (Hd) 46 starter 9-4-8 305 650 kr
2006 Peter Untersteiner (Hd) 21 starter 6-3-0 191 800 kr
2005 Jörgen Sjunnesson (J) 30 starter 9-3-2 169 600 kr
2004 Peter Untersteiner (Hd) 34 starter 12-4-3 209 700 kr
2003 Peter Untersteiner (Hd) 27 starter 7-0-2 109 950 kr
2002 Claes Svensson (Mp) 26 starter 7-3-2 173 150 kr
2001 Claes Svensson (Mp) 27 starter 9-1-4 159 200 kr
2000 Peter Untersteiner (Hd) 23 starter 3-2-4 93 600 kr
1999 Dan Widegren (Hd) 11 starter 5-1-3 93 200 kr
1998 Peter Untersteiner (Hd) 13 starter 3-1-3 57 100 kr
1997 Erik Adielsson (J) 9 starter 3-1-2 45 950 kr
1996 Peter Untersteiner (Hd) 10 starter 2-3-1 43 100 kr
Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 22:e September
Första start: 12:45
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Färjestad 21:e september 2019
Lopp 1 KING SIR KIR (4)
Adolfsson Sofia (Svensson Claes)
Vaggeryd 22:e september 2019
Lopp 1 OLGA UTCA (9)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 2 JAFFA MAXIM (7)
Eriksson Kim (Berglund Anders)
Lopp 3 CARROTLOVER (3)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 3 CRISPI'S MEMORY (4)
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 3 LEE SÅNNA (6)
Bengtsson Tova (Hellstedt Jan)
Lopp 3 HERAKLES (9)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 3 SPEEDY JAY VICANE (10)
Källgren David (Källgren David)
Lopp 6 PUKETORP TINALINA (2)
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 6 EAJA COMPOSITE (4)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 6 DREAM IN MATCHTOWN (13)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 7 MAGGIESAARI (11)
Andersson Mikael J (Berglund Anders)
Lopp 8 MOONS LILLE OLLE (2)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 13 O.M.HAZEBROUCK (1)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 13 FRANCKS NOVA (2)
Franck Hans (Franck Hans)
Mantorp 23:e september 2019
Lopp 3 CHEAP THRILLS (4)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 GO DE LUXE (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 5 GOLDEN GUARD (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 JETSTREAM RAPIDA (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 WHISKY AKEMA (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 HULTS INGELA (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 DABKAS RAINBOWDASH (11)
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Lopp 11 EYE IN THE SKY (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 11 SYMPHONIC IRJA (6)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 13 HOBBIT COMPOSITE (1)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 MANGO BRODDA (3)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 13 PRINCEUP (4)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Axevalla 24:e september 2019
Lopp 4 WOOP'SIDIDITAGAIN (7)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Lopp 7 MASSIVE TURNOVER (3)
Almsgård Julia (Johansson Peter)
Lopp 7 EKEBO LOVER (5)
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 8 OKOBALOZ (3)
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Lopp 9 BREEZER (5)
Börjesson Mats (Trulsson Björn)
Lopp 10 MARTA EASY (11)
Crebas Hans (Petersson Bengt)
Lopp 14 ELLAMI PRIDE (8)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Jägersro 24:e september 2019
Lopp 6 O.M.GOGENTLE (8)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Åmål 26:e september 2019
Lopp 2 TURBOLENNA (4)
Söderkvist Stefan (Bolin Andersson Ann)
Resultat
Kalmar 20:e september 2019
Lopp 2 O.M.GENISTA, oplac.
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 2 MOONS U.BOLT, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 5 NATOSI GOJ, 2:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 19:e september 2019
Lopp 9 FRANCKS GIDJON
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 9 SYMPHONIC LINCOLN, 1:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Solvalla 18:e september 2019
Lopp 8 GULLABO DÄCK BLING, 6:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Axevalla 17:e september 2019
Lopp 4 CASH ALO, oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Halmstad 16:e september 2019
Lopp 4 BAJA ROSA AKEMA, oplac.
Svensson Claes (Hjelmrin Johnny)
Lopp 5 FRANCKS DE SOTO, 5:a
Hansen Jan (Franck Hans)
Lopp 6 FRANCKS COOPER, 6:a
Ingves Peter (Franck Hans)
Vaggeryd 15:e september 2019
Lopp 1 CRISPI'S MEMORY, 6:a
Källgren David (Gustafsson Rolf)
Lopp 2 PRESTIGE V.G., d
Andersson Moa (Andersson Christer)
Lopp 2 OKOBALOZ, 4:a
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Lopp 3 MASSIVE TURNOVER, 1:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 3 NIVEAU, 4:a
Svensson Lennart (Gustafsson Rolf)
Lopp 3 EKEBO LOVER, 5:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 4 ASTERIX HORNLINE, 1:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 4 RYDENS LIMONCELLO, 8:a
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 5 GOLDEN KICK BACK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 5 EASY COPI, 4:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 5 DARIUS DANTE, 8:a
Källgren David (Sjöö Erland)
Lopp 6 TETON YORK, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 6 STARO JUVENTUS, 1:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 6 PUKETORP TINALINA, 2:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 6 KRATER SÅNNA, 4:a
Bengtsson Tova (Friborg Anna-Carin)
Lopp 7 CALVADOS AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 7 CHIP DREAM, 6:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 MARTA EASY, 8:a
Persson Håkan K (Petersson Bengt)
Lopp 8 NATIONAL DAY, oplac.
Magnusson Emma (Hjelmrin Johnny)
Lopp 8 S.H.T.THORNOFROSES, oplac.
Elofsson Åsa (Elofsson Åsa)
Lopp 8 MINT SÅNNA, 1:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 EKEBO CAF, 4:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 8 LIMUS EFFI, 8:a
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 9 JAFFA MAXIM, 3:a
Sövik Preben (Berglund Anders)
Lopp 9 TURBOLENNA, 4:a
Knutsson Anton (Bolin Andersson Ann)
Lopp 13 TURBO POCA, oplac.
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 13 COCOA CAKE (FI), oplac.
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 13 SIMSON SAAR, oplac.
Sövik Preben (Berglund Anders)
Lopp 14 O.M.HAZEBROUCK, oplac.
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se