Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Kontakta oss

Jönköping-Vaggeryds Travsällskap

Adress:
Travvägen 7
567 92 VAGGERYD

Tel: 0393-125 85 

E-post: info@vaggerydstravet.se

Vägbeskrivning

Koordinater

WGS84 DD (LAT, LONG) 57.52120, 14.11110

WGS84 DMS (LAT, LONG) N 57° 31' 16.34", E 14° 6' 39.97"

WGS84 DDM (LAT, LONG) N 57° 31.2723', E 14° 6.6661'

RT90 6378593.307, 1398494.493

SWEREF99 TM 6375754.78, 446759.356

Kansliets öppettider

Måndagar 8-12

Tisdagar 8-12

Onsdagar 11-17

Tosrdagar 8-12

Fredagar 8-12

Övrig tid når du oss lättast via mailen, info@vaggerydstravet.se 

För akuta frågor under övriga tider går det bra att kontakta Halmstadtravets kansli tel 035-10 91 80

 

Kontaktpersoner

Ordförande i Jönköpings- Vaggeryds Travsällskap
Kent Carlsson 070-862 02 57 kenth.c@telia.com

Orförande i Vaggeryds B-tränare och hästägarförening
Johanna Brostorp

Travskoleansvarig Marie Lindvall 070-842 90 96 travskolan@vaggerydstravet.se 

Banskötare
Sture Thornberg 070-637 22 96  

 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Åby 12:e december 2019
Lopp 5 LYSSUM (2)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 CHEAP THRILLS (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 CARROTLOVER (2)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Kalmar 13:e december 2019
Lopp 2 RAGIA J.W. (IT) (2)
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Lopp 6 GULLABO DÄCK BLING (5)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Jägersro 17:e december 2019
Lopp 4 HERAKLES (3)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 8 DWIGHT GARBO (2)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Resultat
Solvalla 11:e december 2019
Lopp 3 TETON SPECIAL GIFT, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 4 FAJM COMPOSITE, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 6 DREAM DERBY, oplac.
Carre Jonathan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 NATOSI GOJ, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Solvalla 10:e december 2019
Lopp 2 TETON SPECIALITY, 8:a
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 LEE SÅNNA, 3:a
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TETON NIKKIS MAN, 6:a
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Halmstad 9:e december 2019
Lopp 4 OLGA UTCA
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 10 MARTA EASY
Ingves Peter (Petersson Bengt)
Mantorp 9:e december 2019
Lopp 1 WISS ZORNITA
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 1 DAY COMPOSITE, 5:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Färjestad 8:e december 2019
Lopp 6 SYMPHONIC LINCOLN, oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Kalmar 6:e december 2019
Lopp 6 BRAVO SANTANA, 6:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 10 TURBO POCA, 4:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Axevalla 5:e december 2019
Lopp 1 PUKETORP TINALINA, 5:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 3 MINTTU AKEMA, 6:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 5 MADURAI, 5:a
Andersson Malin (Florin Mikael)
Lopp 6 ASTERIX HORNLINE, 3:a
Oscarsson Kevin (Johansson Peter)
Lopp 6 FELIX V.M., 5:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se