Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Årets nomineringar 2018!

VAGGERYDSTRAVET - 2019-02-20

Alla nomineringar till travgalan! Dessutom - välkommen med förslag till Årets Eldsjäl!

 

Årets 3-åring

Moons Blåljus

Neo Sånna

Pim Pim Joli

 

Årets 4-åring

Ceylon Dream

Herakles

Olga Utca

 

Årets montéhäst

Dream In Matchtown

Natosi Goj

Whisky Akema

 

Årets äldre (hingst/vallack)

Dream In Matchtown

Felix V.M.

Whisky Akema

 

Årets sto

Al´s Superstar

Olga Utca

Speedy Foxy Vicane

 

Årets kusk

Henrik Johansson

Anton Knutsson

Claes Svensson

 

Årets tränare

Jan Hellstedt

Henrik Johansson

Claes Svensson

 

Årets amatörkusk

Henrik Johansson

Rune Petersson

Lennart Svensson

 

Årets amatörtränare

Henrik Johansson

David Källgren

Lennart Svensson

 

Årets V75-tränare

Jan Hellstedt

David Källgren

Claes Svensson

 

Årets ryttare

Jenny Brunzell

Jessica Flodin

Emelie Knutsson

 

Årets lärling

Jenny Brunzell

Anton Knutsson

 

Årets skötare

Jennifer Dahl

Fredrik Larsson

 

Årets häst

Felix V.M.

Speedy Foxy Vicane

Whisky Akema

 

Dessutom

Bästa ponnykuskar

Bästa tvååring

och juryn ut några specialpris, bl.a. Årets Eldsjäl!

 

Nominera Årets Eldsjäl!

Skicka ditt förslag med kort motivering till info@vaggerydstravet.se eller ta kontakt med kansliet 0393-125 85

 

Dela artikeln:
2019-04-23 17:56:19

Söndagstrav med spel till GS75!

VAGGERYDSTRAVET På söndag 28 april kör vi trav igen - denna gång erbjuder ATG spel till GS75, chans till 15 miljoner för en ensam vinnare - Första start 13:45!

2019-04-20 07:50:05

Dags igen för Speedy Foxy Vicane!

VAGGERYDSTRAVET Söndag 21 april tävlar Speddy Foxy Vicane på Romme - Lycka till!

2019-04-14 11:47:07

Inför nästa vecka och påskhelgen

VAGGERYDSTRAVET Läs om vad som gäller om boxarna, öppettider och anmälan till provloppet

2019-04-13 19:37:18

Kylig start på årets tävlingar!

VAGGERYDSTRAVET Men två hemmasegrar värmde - Grattis till Asterix Hornline och Conway Streamline!

2019-04-08 17:20:23

Säsongsstart lördag 13 april

VAGGERYDSTRAVET Vi inleder säsongen med en breddloppsdag - första start kl 11:10 - Välkommen!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 28:e April
Första start: 13:45
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Kalmar 26:e april 2019
Lopp 1 PARFYM ALO (7)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 2 M.B.S.PRETTY GIRL (3)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 3 PICASSO TILLY (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 MOONS BLÅLJUS (4)
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Vaggeryd 28:e april 2019
Lopp 1 FLEUR DE MALTE (MT) (7)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 1 FRANCKS DE SOTO (3)
Andersson Moa (Franck Hans)
Lopp 2 CARLOSSATISFACTION (3)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 4 LYSSUM (2)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 5 NEO SÅNNA (1)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 5 OVERLORD (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 5 EKEBO CAF (8)
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 5 PELL INN (11)
Ingves Peter (Widegren Göran)
Lopp 6 RYDENS LIMONCELLO (3)
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 6 JOY FOR US (4)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 7 SYMPHONIC LINCOLN (3)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 CHIP DREAM (8)
Eriksson Kim (Svensson Lennart)
Lopp 10 OLGA UTCA (4)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Halmstad 29:e april 2019
Lopp 1 DARIUS DANTE (3)
Johansson Håkan B (Sjöö Erland)
Lopp 4 WISS ZORNITA (7)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 6 CONWAY STREAMLINE (4)
Elias Marc (Svensson Claes)
Lopp 9 WHISKY AKEMA (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Mantorp 29:e april 2019
Lopp 2 OKOBALOZ (2)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 2 HERAKLES (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 2 CRISPI'S MEMORY (10)
Karlstedt Ralf (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 DREAM IN MATCHTOWN (1)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 9 HULTS INGELA (1)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 10 GOLDEN GUARD (2)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Axevalla 30:e april 2019
Lopp 1 DABKAS RAINBOWDASH (1)
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 NIVEAU (12)
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Jägersro 30:e april 2019
Lopp 2 LEE SÅNNA (6)
Juul Steen (Hellstedt Jan)
Lopp 4 EAJA COMPOSITE (1)
Eriksson Christoffer (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TALIJA BI (IT) (2)
Uhrberg Thomas (Svensson Lennart)
Lopp 6 SISTER STEPHANIE (1)
Uhrberg Thomas (Svensson Lennart)
Resultat
Åby 25:e april 2019
Lopp 10 QUITEBEAUTY, 2:a
Knutsson Anton (Seiholm Sandra)
Jägersro 24:e april 2019
Lopp 8 KIARA SÅNNA, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 WORTH A LOT, 2:a
Söderkvist Stefan (Luperini Fausto)
Axevalla 23:e april 2019
Lopp 2 PUKETORP TINALINA, 1:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 2 QUANTUM TIC TAC, 8:a
Törnberg Ann-Charlotte (Svensson Lennart)
Lopp 5 AOWA L.G., 5:a
Smith Jakob (Brostorp Johanna)
Solvalla 23:e april 2019
Lopp 7 KIRBY SÅNNA, oplac.
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Lopp 8 LINDA SÅNNA, oplac.
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Halmstad 22:e april 2019
Lopp 6 ASTERIX HORNLINE, 2:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Romme 21:e april 2019
Lopp 7 SPEEDY FOXY VICANE, oplac.
Eriksson Kim (Källgren David)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se