Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Årets nomineringar 2019

VAGGERYDSTRAVET - 2020-01-22 18:17

Alla nomineringar till travgalan! Dessutom - välkommen med förslag till Årets Eldsjäl!

Årets 3-åring

Bravo Santana

Golden Guard

Jetstream Rapida

 

Årets 4-åring

Dabkas Rainbowdash

Hults Ingela

Lyssum

 

Årets montéhäst

Dream In Matchtown

Natosi Goj

Puketorp Tinalina

 

Årets äldre (hingst/valack)

Eye in the Sky

Felix V.M.

Gullabo Däck Bling

 

Årets sto

Baja Rosa Akema

Olga Utca

Worth a Lot

 

Årets kusk

Henrik Johansson

Anton Knutsson

Claes Svensson

 

Årets tränare

Jan Hellstedt

David Källgren

Claes Svensson

 

Årets amatörkusk

Henrik Johansson

Peter Johansson

Lennart Svensson

 

Årets amatörtränare

Henrik Johansson

David Källgren

Fausto Luperini

 

Årets ryttare

Jenny Brunzell

Jessica Flodin

Emelie Knutsson

 

Årets lärling/ungdom

Jonathan Bardun

Jenny Brunzell

Anton Knutsson

 

Årets skötare

Jennie Stål

Jenny Brunzell

 

Årets häst

Felix V.M.

Speedy Foxy Vicane

Worth a Lot

 

Dessutom

Bästa ponnykusk

och juryn delar också ut ut några specialpris, bl.a. Årets Eldsjäl!

 

Nominera Årets Eldsjäl!

Skicka ditt förslag med kort motivering till info@vaggerydstravet.se eller ta kontakt med kansliet 0393-125 85

 

Dela artikeln:
2020-04-03 16:44:32

Corona information

VAGGERYDSTRAVET Detta gäller just nu 

2020-03-30 19:34:45

Årsmötet är framflyttat

VAGGERYDSTRAVET Årsmötet i Jönköping-Vaggeryds Travsällskap är framflyttat till 15 juni

2020-03-27 11:07:51

Tredjeplats i finalen!

VAGGERYDSTRAVET King of Everything  blev trea i finalen på Solvalla 28 mars i klass II-finalen! -Grattis

2020-03-20 10:11:20

Utbildningslopp och provlopp på söndag 22 mars

VAGGERYDSTRAVET Start kl 11 med utbildningslopp

2020-03-17 16:02:09

Info angående Travskolan i dessa Corona-tider

TRAVSKOLAN I dagsläget kör vi kurser som vanligt tills vidare - men stanna hemma om ni känner er sjuka och var noga med att tvätta händerna!  

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Solvalla 8:e april 2020
Lopp 1 TETON GAME OF WAR (1)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 TETON SWEET LINDY (12)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 8:e april 2020
Lopp 3 MOONS U.BOLT (6)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 DREAM IN MATCHTOWN (5)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Jägersro 9:e april 2020
Lopp 1 JETSTREAM RAPIDA (4)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Eskilstuna 10:e april 2020
Lopp 2 PUKETORP TINALINA (4)
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 2 TETON SPECIAL GIFT (11)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 3 DON'T BE SO SHY (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 LEE SÅNNA (11)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 KING OF EVERYTHING (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 14:e april 2020
Lopp 4 EYE IN THE SKY (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 5 LYSSUM (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 AOWA L.G. (6)
Brostorp Johanna (Brostorp Johanna)
Lopp 14 QUITE STRONG (12)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Resultat
Solvalla 8:e april 2020
Lopp 1 TETON GAME OF WAR, d
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 8:e april 2020
Lopp 3 MOONS U.BOLT, 5:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 DREAM IN MATCHTOWN, oplac.
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Axevalla 7:e april 2020
Lopp 1 THAT'S IT, 2:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 2 CASH ALO, 8:a
Laursen Saga (Svensson Claes)
Lopp 5 ELLAMI PRIDE, d
Goop Björn (Petersson Rune)
Lopp 5 CARROTLOVER
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 6 MOONS LILLE OLLE, 8:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Halmstad 6:e april 2020
Lopp 4 EASY COPI, 5:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 TURBOLENNA, 6:a
Oscarsson Jennifer L (Bolin Andersson Ann)
Lopp 7 MADURAI, oplac.
Andersson Malin (Florin Mikael)
Jägersro 4:e april 2020
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Kalmar 3:e april 2020
Lopp 6 MOON'S OKI DOKI, 3:a
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Solvalla 3:e april 2020
Lopp 5 HERAKLES, d
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Åby 2:e april 2020
Lopp 1 UNTAMED, 1:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 8 WORTH A LOT, 3:a
Persson Stefan (Luperini Fausto)
Örebro 2:e april 2020
Lopp 4 FELIX V.M., 2:a
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Solvalla 1:a april 2020
Lopp 3 TETON SPECIAL GIFT, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TETON SPECIALITY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 JETSTREAM RAPIDA, 1:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 EYE IN THE SKY, 2:a
Lilius Marcus (Svensson Claes)
Lopp 8 LINDA SÅNNA, 5:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se