Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Årsmöte B-tränarföreningen

B-TRÄNARE - 2018-03-06

Söndagen 25 mars 2018 kl 13:00 i stallcaféterian - vi bjuder på förtäring - Välkommen!

Årsmöteshandlingar är utskickade

Dela artikeln:
2018-08-20 16:53:46

Hemmasegrar idag till Sara och Emelie!

VAGGERYDSTRAVET Sara Brodin vann idag med Olga Utca och Emelie Knutsson red Gullabo Däck Bling till seger i montéloppet - Grattis!

2018-08-14 15:56:25

Lunchtrav på måndag 20 augusti

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 12:20 - Välkommen!

2018-08-04

Trippel till Untersteiner!

VAGGERYDSTRAVET Härlig dag, bra med publik och en trippel till Johan Untersteiner!

2018-08-03 07:18:53

Arne Back frågar...

VAGGERYDSTRAVET stall Johan Untersteiner om dagens chanser

2018-07-30

V65 på fredag 3 augusti

VAGGERYDSTRAVET Idag kan du spela V65, V4, V3 och Lunch Dubbel - Första start 12:45 - Välkommen!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V4
Datum: Måndag 20:e Augusti
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Jägersro 22:e augusti 2018
Lopp 2 Worth a Lot (3)
Stefan Söderkvist (Fausto Luperini)
Åby 23:e augusti 2018
Lopp 3 Asterix Hornline (15)
Peter Untersteiner (Peter Johansson)
Örebro 23:e augusti 2018
Lopp 4 Felix V.M. (10)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Lopp 7 Joy for Us (9)
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Kalmar 24:e augusti 2018
Lopp 2 Minttu Akema (5)
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 3 Breezer (5)
Anton Knutsson (Björn Trulsson)
Lopp 4 Wiss Very Nice (7)
Ann-Charlotte Törnberg (Lennart Svensson)
Lopp 8 Ava Å. (3)
Julia Almsgård (Jannike Almsgård)
Lopp 8 Limus Effi (10)
Björn Blomander (Björn Blomander)
Lopp 9 Love for Life (9)
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Eskilstuna 25:e augusti 2018
Lopp 3 Lindsey Sånna (7)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Resultat
Vaggeryd 20:e augusti 2018
Lopp 1 Day Composite, 5:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 2 Jaffa Maxim, 4:a
Preben Sövik (Anders Berglund)
Lopp 2 Eaja Composite, 5:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 2 Speedy Desideria, oplac.
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Pell Inn, oplac.
Preben Sövik (Göran Widegren)
Lopp 3 Clay Composite, 4:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Niveau, oplac.
Anton Knutsson (Rolf Gustafsson)
Lopp 5 Wiss Zornita, 6:a
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 5 Speedy Patricia, 5:a
Jessica Schade Lundell (Kent Knutsson)
Lopp 6 Overlord, 3:a
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 6 Shyvana, oplac.
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Olga Utca, 1:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 6 Chip Dream, 5:a
Peter Ingves (Lennart Svensson)
Lopp 7 Darius Dante, oplac.
Anton Knutsson (Erland Sjöö)
Lopp 7 Free Fallin L.C., d
Fausto Luperini (Liselott Lidh)
Lopp 7 Francks de Soto, 6:a
Hans Franck (Hans Franck)
Lopp 7 Vivaldi, 5:a
Thomas Dalborg (Åsa Brose)
Lopp 8 Stora Hökhult, oplac.
Anton Knutsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 8 Speedy Jay Vicane, 2:a
Torbjörn Jansson (David Källgren)
Tingsryd 19:e augusti 2018
Lopp 3 Yoggi Composite
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Linda Sånna, oplac.
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Kirby Sånna, d
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Natosi Goj, 1:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 10 Speedy Foxy Vicane, 4:a
Thomas Uhrberg (David Källgren)
Mantorp 18:e augusti 2018
Lopp 1 Västerbo Quadriga
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 5 Teton York, 4:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Rydens Limoncello
Peter Untersteiner (Arne Rydén)
Lopp 6 Al's Sugarstar, 4:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 8 Lady Isabell, 5:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 8 Turbolenna, oplac.
Fausto Luperini (Ann Bolin Andersson)
Lopp 10 Woop'sididitagain, 3:a
Mikael J Andersson (Rune Petersson)
Lopp 10 Symphonic Irja, 2:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Gävle 17:e augusti 2018
Lopp 7 Lindsey Sånna, 5:a
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 10 Mint Sånna, 6:a
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Åby 16:e augusti 2018
Lopp 6 Ceylon Dream
Claes Svensson (Claes Svensson)
Örebro 16:e augusti 2018
Lopp 1 Moon's Oki Doki, 3:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Herakles, oplac.
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se