Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Hästkväll - Fokus: Hållbar häst

TRAVSKOLAN - 2018-02-08

ALLA HÄSTINTRESSERADE ÄR VÄLKOMNA - Onsdag kl 18:00

Stallrestaurangen Vaggeryds Travbana

MEDVERKANDE

Veterinär Ellen Jönsson

Anneli Didrik, massage och laserbehandling

Agria Försäkring

Krafft Foder

 

VI BJUDER PÅ FIKA

LOTTERI MED PRISER FRÅN VET.KLINIKEN, AGRIA OCH KRAFFT

 

ANMÄL Via sms till

Marie Lindvall 070 – 842 90 96

Kvällen är kostnadsfri

VÄLKOMNA!

 

Dela artikeln:
2018-07-16

Solig söndag på Vaggeryd

VAGGERYDSTRAVET I stekande sol och utan ett moln på himlen -  hästar och kuskar bjöd på trevligt trav! 

2018-07-09 21:00:00

Eftermiddagstrav på söndag 15 juli

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 14:00 - Välkomna!

2018-07-09 20:24:00

Lite info om rutiner

VAGGERYDSTRAVET Angående boxar, träningstider, tävlingar och boxrengörning

2018-07-01

Dubbelseger i Dubbelkampen!

VAGGERYDSTRAVET Tova Bengtsson var totalt överlägsen i Dubbelkampen, segrade i både sulkyloppet och i montéloppet - Grattis!

2018-06-29 14:45:34

Arne Back frågar...

VAGGERYDSTRAVET Stefan Person och Peter Untersteiner om lördagens chanser på Vaggeryd

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V5
Datum: Onsdag 25:e Juli
Första start: 15:00
Hemmahästar
till start
Mantorp 16:e juli 2018
Lopp 12 Felix V.M. (15)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Jägersro 17:e juli 2018
Lopp 10 Teton York (1)
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lindesberg 17:e juli 2018
Lopp 1 Prestige V.G. (5)
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 5 Västerbo Quadriga (3)
Moa Andersson (Christer Andersson)
Eskilstuna 18:e juli 2018
Lopp 5 Kiara Sånna (5)
Ulf Ohlsson (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Picasso Tilly (1)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Karlshamn 18:e juli 2018
Lopp 4 Go de Luxe (5)
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 4 Moon's Oki Doki (9)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 5 Golden Kick Back (6)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Karlshamn 19:e juli 2018
Lopp 6 Chip Dream (4)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 6 Turbolenna (6)
Fausto Luperini (Ann Bolin Andersson)
Visby 19:e juli 2018
Lopp 4 Lindsey Sånna (5)
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Lopp 5 Clay Composite (14)
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Axevalla 20:e juli 2018
Lopp 1 Eaja Composite (12)
Jorma Kontio (Jan Hellstedt)
Axevalla 21:e juli 2018
Lopp 2 Joy for Us (10)
Emelie Knutsson (Ronny Pettersson)
Lopp 10 Whisky Akema (8)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Resultat
Mantorp 16:e juli 2018
Lopp 1 Cash Alo, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 3 Minttu Akema, oplac.
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 7 Ceylon Dream, 6:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Vaggeryd 15:e juli 2018
Lopp 1 Enjoy's Gala, 2:a
Kim Eriksson (Fredrik Larsson)
Lopp 1 Neo Sånna, 4:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 1 B.B.S.D.SaintBowie, oplac.
Peter Untersteiner (Tony Hagert)
Lopp 1 Darius Dante
Anton Knutsson (Erland Sjöö)
Lopp 1 Fred Astaire, oplac.
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 2 Speedy Desideria, oplac.
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 2 Charley Boorman
Peter Untersteiner (Åsa Brose)
Lopp 2 Lady Isabell, 2:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 3 Moons Blåljus, 7:a
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 4 Love for Life, d
Henrik Johansson (Sandra Seiholm)
Lopp 4 Billy Boy Brizard, oplac.
Jonathan Bardun (Claes Svensson)
Lopp 6 Overlord, 6:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 6 Olga Utca
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 7 Cote d'Azur, oplac.
Tyler Mifsud (Fredrik Larsson)
Lopp 9 Niveau, 4:a
Anton Knutsson (Rolf Gustafsson)
Årjäng 14:e juli 2018
Lopp 8 Herakles, 7:a
Erik Adielsson (Lennart Svensson)
Axevalla 13:e juli 2018
Lopp 9 Worth a Lot
Stefan Söderkvist (Fausto Luperini)
Lopp 11 Limus Effi, oplac.
Björn Blomander (Björn Blomander)
Halmstad 12:e juli 2018
Lopp 1 Marta Easy, 8:a
Stefan Söderkvist (Bengt Petersson)
Lopp 6 Hjälmstorps Rune, 7:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 7 Asterix Hornline, 2:a
Peter Untersteiner (Peter Johansson)
Lopp 8 Symphonic Lincoln, 4:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Örebro 12:e juli 2018
Lopp 5 Crispi's Memory, d
Carl Johan Jepson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 9 Whisky Akema, 1:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Jägersro 10:e juli 2018
Lopp 2 Wiss Zornita, 3:a
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 9 Quantum Tic Tac, 5:a
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se