Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Inbjudan till klubbmästerskap

B-TRÄNARE - 2017-09-19

Söndagen 15 oktober, första start 11:30 - Med amerikansk anmälan efter insprungna pengar - Välkommen med din anmälan senast 9 oktober!

Vi kommer att bjuda på mat till medlemmarna i B-tränarföreningen efter klubbmästerskapet. För övriga kostar maten 50 kronor per person. 

Alla är välkomna men vi vill ha in anmälan om hur många som vill äta.

Vi samlas vid stallbacksrestaurangen efter loppen med prisutdelning och mat.

Kostnad för att delta är 50 kronor och det betalas när vojlocken hämtas ut.

Anmälan till Birgitta Forslund senast 9 oktober

036-280 10 eller 070-310 29 29 eller mail mimax@hotmail.com

Dela artikeln:
2018-10-10

Inbjudan banträff

VAGGERYDSTRAVET För dig som tränar på banan eller är allmänt intresserad - Måndagen 15 oktober kl 18:00 i Stallcaféterian

2018-09-23

Carl Johan Jepson blev årets bancampion!

VAGGERYDSTRAVET Carl Johan Jepson blev banchampion i år - Dolan Spring och Stefan Söderkvist blev Smålandsmästare!

2018-09-18 19:39:12

Säsongsavslutning med Smålandsmästaren

VAGGERYDSTRAVET Årets sista tävlingdag - nu avgörs championstriden, vem som blir Smålandsmästare, vem som vinner Smålandsmästaren Monté och flera andra spännade lopp - Första start kl 12:45 -  Välkommen!

2018-09-09 15:25:45

Resultat från söndagens tävlingar

VAGGERYDSTRAVET Mahjong vann Gösta Asplunds Minne och Kryddgården Muskot vann Mini Smålandsmästaren -Grattis!

2018-09-04 15:58:32

Trav på söndag 9 september

VAGGERYDSTRAVET Jepson, Untersteiner och de andra i toppen av ligan kommer hit för att kanske säkra championatet redan idag - Fint treårslopp i Gösta Asplunds minne - Välkomna!

Hemmahästar
till start
Axevalla 16:e oktober 2018
Lopp 2 Wiss Very Nice (11)
Ann-Charlotte Törnberg (Lennart Svensson)
Lopp 6 Olga Utca (6)
Kenneth Haugstad (Sara Brodin)
Lopp 10 Stora Hökhult (1)
Kim Eriksson (Lars-Göran Johansson)
Jägersro 16:e oktober 2018
Lopp 5 Aowa L.G. (9)
Fredrik Lindvall (Johanna Brostorp)
Åby 18:e oktober 2018
Lopp 1 Cheraton (3)
Björn Goop (Nathalie Engman)
Lopp 1 Cleo de Castella (7)
Thomas Uhrberg (David Källgren)
Lopp 8 Quitebeauty (3)
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Jägersro 20:e oktober 2018
Lopp 3 Wiss Zornita (10)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 5 Cash Alo (3)
Emelie Knutsson (Claes Svensson)
Örebro 20:e oktober 2018
Lopp 1 Dream in Matchtown (9)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Resultat
Halmstad 14:e oktober 2018
Lopp 1 Breezer, 5:a
Anton Knutsson (Björn Trulsson)
Lopp 2 Ekebo Easy, 4:a
Henrik Johansson (Michael Karlsson)
Lopp 2 Minttu Akema, oplac.
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 6 Worth a Lot, 4:a
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 7 Sure Broline, 7:a
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 8 Woop'sididitagain
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 8 Okobaloz, 4:a
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Åmål 14:e oktober 2018
Lopp 4 Herakles, oplac.
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 8 Chip Dream, 6:a
Rebecca Arnerlöf (Lennart Svensson)
Kalmar 13:e oktober 2018
Lopp 4 Moons Blåljus, 6:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 5 National Day, oplac.
Jörgen Sjunnesson (Johnny Hjelmrin)
Lopp 7 Baja Rosa Akema, 3:a
Jörgen Sjunnesson (Johnny Hjelmrin)
Lopp 7 Go de Luxe, 6:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 9 Turbolenna, 4:a
Sören Boel (Ann Bolin Andersson)
Lopp 9 Overlord, 7:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Åby 13:e oktober 2018
Lopp 1 Natosi Goj, 2:a
Emilia Leo (Jan Hellstedt)
Lopp 5 Asterix Hornline, oplac.
Peter Untersteiner (Peter Johansson)
Lopp 7 Whisky Akema, 3:a
Emelie Knutsson (Claes Svensson)
Lopp 9 Speedy Foxy Vicane, 6:a
Kim Eriksson (David Källgren)
Axevalla 12:e oktober 2018
Lopp 1 Dance Streamline, 4:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 2 Marta Easy, oplac.
Claes Svensson (Bengt Petersson)
Lopp 2 Shyvana, 7:a
Kaj Widell (Jan Hellstedt)
Lopp 2 Jaffa Maxim, 3:a
Carl Johan Jepson (Anders Berglund)
Lopp 3 Lindsey Sånna, oplac.
Kaj Widell (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Draft One, 2:a
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 7 Carlossatisfaction, 5:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Åby 11:e oktober 2018
Lopp 4 Speedy Jay Vicane, oplac.
David Källgren (David Källgren)
Lopp 4 Wiss Zornita, 6:a
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 4 Hjälmstorps Rune, oplac.
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 4 Quantum Tanqueray, oplac.
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 7 Niveau, oplac.
Stefan Persson (Rolf Gustafsson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se