Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Invigning av belysning!

VAGGERYDSTRAVET - 2019-11-23 12:00

I samband med höstmötet tändes belysningen runt banan!

Arbetet med belysningen har pågått under hösten och lagom till höstmötet var det klart för invigning. Belysningen består av 21 stolpar med två Led-lampor på varje stolpe. Så nu finns det möjlighet att träna under kvällstid den mörka årstiden!

 

 

Dela artikeln:
2019-12-09 10:39:23

Höstmöte i ponnyklubben

PONNYTRAV Klubbens duktiga kuskar och ponnyer hyllades för de fina prestationerna som gjordes på tävlingsbanan under 2019.

2019-12-03 18:26:06

Status banan

VAGGERYDSTRAVET Väderleken har ställt till det för banunderlaget - eventuellt kommer det gå att köra i morgon onsdag

2019-11-30 09:15:21

Lycka till Mint Sånna!

VAGGERYDSTRAVET Mint Sanna startar i dag i Gävle - Lycka till!

2019-11-23 11:52:16

Lycka till idag Gullabo Däck Bling!

VAGGERYDSTRAVET Startar idag i STL klass I på Jägersro!

2019-11-19 13:38:24

Kör- och Montélicens 2020 vid Vaggeryds travbana

TRAVSKOLAN För dig som vill börja köra eller rida lopp - Nu är det dags att hänga med - första träffen är 22 januari!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Åby 12:e december 2019
Lopp 5 LYSSUM (2)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 CHEAP THRILLS (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 CARROTLOVER (2)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Kalmar 13:e december 2019
Lopp 2 RAGIA J.W. (IT) (2)
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Lopp 6 GULLABO DÄCK BLING (5)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Jägersro 17:e december 2019
Lopp 4 HERAKLES (3)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 8 DWIGHT GARBO (2)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Resultat
Solvalla 11:e december 2019
Lopp 3 TETON SPECIAL GIFT, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 4 FAJM COMPOSITE, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 6 DREAM DERBY, oplac.
Carre Jonathan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 NATOSI GOJ, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Solvalla 10:e december 2019
Lopp 2 TETON SPECIALITY, 8:a
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 LEE SÅNNA, 3:a
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TETON NIKKIS MAN, 6:a
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Halmstad 9:e december 2019
Lopp 4 OLGA UTCA
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 10 MARTA EASY
Ingves Peter (Petersson Bengt)
Mantorp 9:e december 2019
Lopp 1 WISS ZORNITA
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 1 DAY COMPOSITE, 5:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Färjestad 8:e december 2019
Lopp 6 SYMPHONIC LINCOLN, oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Kalmar 6:e december 2019
Lopp 6 BRAVO SANTANA, 6:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 10 TURBO POCA, 4:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Axevalla 5:e december 2019
Lopp 1 PUKETORP TINALINA, 5:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 3 MINTTU AKEMA, 6:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 5 MADURAI, 5:a
Andersson Malin (Florin Mikael)
Lopp 6 ASTERIX HORNLINE, 3:a
Oscarsson Kevin (Johansson Peter)
Lopp 6 FELIX V.M., 5:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se