Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Lycka till idag

VAGGERYDSTRAVET - 2019-12-21 16:04

Årets sista stortävling -Lycka till Lee Sånna!

På Axvalla i dag startar Lee Sånna, tränad av Jan hellstedt och körd av Ulf Ohlsson i lopp 11 (avd 6 på ATGs V75 spel). Lee Sånna har fått spår 10

Lycka till!

Dela artikeln:
2020-04-03 16:44:32

Corona information

VAGGERYDSTRAVET Detta gäller just nu 

2020-03-30 19:34:45

Årsmötet är framflyttat

VAGGERYDSTRAVET Årsmötet i Jönköping-Vaggeryds Travsällskap är framflyttat till 15 juni

2020-03-27 11:07:51

Tredjeplats i finalen!

VAGGERYDSTRAVET King of Everything  blev trea i finalen på Solvalla 28 mars i klass II-finalen! -Grattis

2020-03-20 10:11:20

Utbildningslopp och provlopp på söndag 22 mars

VAGGERYDSTRAVET Start kl 11 med utbildningslopp

2020-03-17 16:02:09

Info angående Travskolan i dessa Corona-tider

TRAVSKOLAN I dagsläget kör vi kurser som vanligt tills vidare - men stanna hemma om ni känner er sjuka och var noga med att tvätta händerna!  

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Jägersro 9:e april 2020
Lopp 1 JETSTREAM RAPIDA (4)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Eskilstuna 10:e april 2020
Lopp 2 PUKETORP TINALINA (4)
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 2 TETON SPECIAL GIFT (11)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 3 DON'T BE SO SHY (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 LEE SÅNNA (11)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 KING OF EVERYTHING (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 14:e april 2020
Lopp 4 EYE IN THE SKY (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 5 LYSSUM (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 AOWA L.G. (6)
Brostorp Johanna (Brostorp Johanna)
Lopp 14 QUITE STRONG (12)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Resultat
Solvalla 8:e april 2020
Lopp 1 TETON GAME OF WAR, d
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 8:e april 2020
Lopp 3 MOONS U.BOLT, 5:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 DREAM IN MATCHTOWN, oplac.
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Axevalla 7:e april 2020
Lopp 1 THAT'S IT, 2:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 2 CASH ALO, 8:a
Laursen Saga (Svensson Claes)
Lopp 5 CARROTLOVER
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 5 ELLAMI PRIDE, d
Goop Björn (Petersson Rune)
Lopp 6 MOONS LILLE OLLE, 8:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Halmstad 6:e april 2020
Lopp 4 EASY COPI, 5:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 TURBOLENNA, 6:a
Oscarsson Jennifer L (Bolin Andersson Ann)
Lopp 7 MADURAI, oplac.
Andersson Malin (Florin Mikael)
Jägersro 4:e april 2020
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Kalmar 3:e april 2020
Lopp 6 MOON'S OKI DOKI, 3:a
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Solvalla 3:e april 2020
Lopp 5 HERAKLES, d
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Åby 2:e april 2020
Lopp 1 UNTAMED, 1:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 8 WORTH A LOT, 3:a
Persson Stefan (Luperini Fausto)
Örebro 2:e april 2020
Lopp 4 FELIX V.M., 2:a
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se