Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Ponnytrav på lördag!

PONNYTRAV - 2017-08-30

På lördag är det tävling för ponnytravarna, 14 lopp och hundratio ponnys - Välkommen till första start kl 12.00!

På lördag öndag är det dags för säsongens andra heldag med ponnytrav.

Första start är kl 12:00 och vi kör 14 lopp

 

För dig som ska starta hittar du både startlista och tävlingsinformation här. 

 

Det går också bra att ringa 0393-12585 eller maila info@vaggerydstravet.se

Välkommen!

Dela artikeln:
2017-09-19

Inbjudan till klubbmästerskap

B-TRÄNARE Söndagen 15 oktober, första start 11:30 - Med amerikansk anmälan efter insprungna pengar - Välkommen med din anmälan senast 9 oktober!

2017-09-15

Islandshästarna tävlar på lördag 16 september

VAGGERYDSTRAVET Under lördagen deltar ett tjugotal ekipage på Islandshästföreningen Bjargs tävling - Välkommen!

2017-09-11

Smålandsmästare och Banchampion 2017

VAGGERYDSTRAVET Kim Eriksson tog årets tionde seger i årets finaste lopp, Smålandsmästaren, och blev också årets Banchampion!

2017-09-04

Säsongsavslutning med Smålandsmästaren!

VAGGERYDSTRAVET Söndagen 10 september är det årets sista tävlingsdag och vi kör både Smålandsmästaren och andra roliga lopp, samt lite extra för barnen med hoppborg och ponnyridning! Ponnykampen och Lilla Smålandsmästaren börjar 13:20 - första totostart 14:00 - Välkomna!

2017-09-02 14:27:41

Solsken och regn idag på ponnytravet

PONNYTRAV Hemmaseger i dag för Moa Andersson och Granös Tusensköna - Grattis!

Hemmahästar
till start
Halmstad 25:e september 2017
Lopp 1 Jardin (4)
Lars-Göran Johansson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 3 Niveau (7)
Emelie Knutsson (Rolf Gustafsson)
Lopp 4 Worth a Lot (8)
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 5 Cote d'Azur (11)
Stefan Persson (Fredrik Larsson)
Lopp 6 Francks Gidjon (6)
Hans Franck (Hans Franck)
Lopp 6 Wiss Zornita (7)
Stefan Persson (Lennart Svensson)
Lopp 8 Crispi's Memory (1)
Lars-Göran Johansson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 8 Sure Broline (7)
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Mantorp 25:e september 2017
Lopp 2 Wandel Saar (14)
Stefan Söderkvist (Anders Berglund)
Lopp 3 Jaffa Maxim (1)
Stefan Söderkvist (Anders Berglund)
Lopp 3 Käck Mi (8)
Kim Eriksson (Helen Midler)
Lopp 6 Speedy Jay Vicane (10)
Claes Svensson (David Källgren)
Lopp 8 Felix V.M. (9)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Åby 27:e september 2017
Lopp 3 Dream in Matchtown (2)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Resultat
Färjestad 23:e september 2017
Lopp 5 Speedy Foxy Vicane, 3:a
Thomas Uhrberg (David Källgren)
Kalmar 22:e september 2017
Lopp 1 Ågårds Julius, 4:a
Mats Börjesson (Åsa Brose)
Lopp 10 Divino, 2:a
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 11 Rita de Castella, 1:a
David Källgren (David Källgren)
Lopp 11 Timo Sisu, 0:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Solvalla 22:e september 2017
Lopp 9 Quantum Nikita, 3:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Åby 21:e september 2017
Lopp 2 Olga Utca
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 4 Leave a Message (US), 5:a
Stephanie J Werder (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Quantum Donado, 1:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Rydens Molly, d
Maxime Marais (Arne Rydén)
Lopp 6 Lady Isabell
Peter Ingves (Sara Brodin)
Lopp 7 Ekebo Lover, 0:a
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 10 Ekebo Easy, 3:a
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 10 Okobaloz, 5:a
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Örebro 21:e september 2017
Lopp 5 Al's Sugarstar, 1:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Axevalla 19:e september 2017
Lopp 1 Minttu Akema, 8:a
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 1 Turbolenna, 3:a
Fausto Luperini (Ann Bolin Andersson)
Lopp 2 Jägermeister Akema, 3:a
Jenny Malmqvist (Claes Svensson)
Lopp 3 Golden Kick Back, 0:a
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 3 Woop'sididitagain, 6:a
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 3 Crazy Beautiful, 3:a
Mats Börjesson (Åsa Brose)
Lopp 3 Sure Broline, 8:a
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 4 Linda Sånna, 2:a
Henrik Rudqvist (Jan Hellstedt)
Lopp 8 Kirby Sånna, 5:a
Jan Hellstedt (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Breezer, 6:a
Anton Knutsson (Björn Trulsson)
Lopp 9 Holy Heart, 5:a
Henrik Johansson (Claes Svensson)
Lopp 9 Rydens Figo
Rune Petersson (Rune Petersson)
Jägersro 19:e september 2017
Lopp 4 Quantum Tanqueray, 6:a
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Lopp 9 Wiss Very Nice, 3:a
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Halmstad 18:e september 2017
Lopp 2 Pim Pim Joli, 6:a
Peter Ingves (Jonathan Blomqvist)
Lopp 4 Asterix Hornline
Peter Untersteiner (Peter Johansson)
Lopp 8 Elle Joli, d
Peter Ingves (Jonathan Blomqvist)
Lopp 11 Conrads Gerd, 3:a
Fredrik Berg (Sandra Seiholm)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2017 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se