Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
Foto: MVA Foto
Thin Lizzy, kusk och tränare Joakim Granlund

Regnigt idag på Vaggeryd

VAGGERYDSTRAVET - 2020-05-24 12:19

Men många glada vinnare, tex Joakim Granlund med Thin Lizzy - Grattis!

Mr Tjabba Tjena
Geting Akema
Maggie Cash
Beautiful Magic
Ibelieveinamerica
Beatles Boy Treb
Danz Of Hope
Made For Heaven

Rrsultat från dagens breddloppstävlingar

Lopp 1 GETING AKEMA, kusk Wieselgren Douglas, tränare Wieselgren Stefan b

Lopp 2 THIN LIZZY, kusk Granlund Joakim, tränare Granlund Stefan

Lopp 3 MR TJABBA TJENA, kusk Karlstedt Ralf, tränare Pettersson Roger

Lopp 4 MAGGIE CASH, kusk Zadel Peter, tränare Riordan Jerry

Lopp 5 BEAUTIFUL MAGIC, kusk Johansson Henrik, tränare Gustafsson Johan Leif b

Lopp 6  IBELIEVEINAMERICA, ryttare Pettersson Elinor, tränare Frumerie Louise b

Lopp 7 BEATLES BOY TREB* (IT), kusk  Johansson Gustav, tränare  Riordan Jerry

Lopp 8 DANZ OF HOPE (DK), kusk Hermodsson Lars, tränare  Hermodsson Lars b

Lopp 9 8 MADE FOR HEAVEN, kusk Sundholm Dan, tränare Larsson Malin H b

 

Nästa tävlingsdag 10 juni, då är det kvällstrav med bl.a. SmålandsStayern och försök till STL, klass II. Första start kl 18:30

 

 

 

 

Dela artikeln:
2020-07-02 14:47:49

Lycka till idag!

VAGGERYDSTRAVET Claes Svensson och King of Everything!

2020-07-01 16:18:35

Lunchtrav 7 juli

VAGGERYDSTRAVET Första start 12:20- Tyvärr utan publik!

2020-06-28 15:47:04

Tova Bengtsson igen!

VAGGERYDSTRAVET För tredje året i rad vinner Tova Bengtsson Dubbelkampen, Iina Aho blev tvåa och Henriette Larsen trea

2020-06-26 09:48:57

I sista minuten med Arne Back

VAGGERYDSTRAVET Tips till V65 på lördag

2020-06-22 17:17:22

Kvällstrav på lördag

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 18:30 - tyvärr råder fortfarande publikstopp!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 7:e Juli
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Halmstad 2:e juli 2020
Lopp 8 KING OF EVERYTHING (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 4:e juli 2020
Lopp 1 MINT SÅNNA (4)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 8 WORTH A LOT (15)
Knutsson Anton (Luperini Fausto)
Kalmar 6:e juli 2020
Lopp 8 EYE IN THE SKY (11)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Jägersro 7:e juli 2020
Lopp 2 MADURAI (8)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 8 MAKE IT SPLIT (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Vaggeryd 7:e juli 2020
Lopp 2 NEO SÅNNA (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 3 SYMPHONIC IDA (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 5 SYMPHONIC IRJA (9)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 6 LYSSUM (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 EASY COPI (12)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 7 LISTAS ICE GLIDE (1)
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 8 MINTTU AKEMA (7)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Resultat
Lindesberg 1:a juli 2020
Lopp 8 OLYMPIC BLUE CHIP (US)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Axevalla 30:e juni 2020
Lopp 1 DRAFT ONE, 3:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 2 GULLABO DÄCK BLING, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 DABKAS RAINBOWDASH, oplac.
Pettersson Roger (Gustafsson Rolf)
Lopp 8 FRANCKS GIDJON, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 8 GOLDEN KICK BACK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 8 FINGERSPRINT, oplac.
Florin Mikael (Berg Björn)
Mantorp 29:e juni 2020
Lopp 3 FRANCKS DE SOTO, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 3 SIMSON SAAR, 6:a
Pettersson Roger (Berglund Anders)
Lopp 7 LINDA SÅNNA, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 11 YODA BRICK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 13 UMAMI ALO, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 13 A LA CARTE ALO, oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Bergsåker 27:e juni 2020
Lopp 6 GOLDEN GUARD, 6:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Vaggeryd 27:e juni 2020
Lopp 1 SISTER STEPHANIE, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 1 LISTAS ICE GLIDE, oplac.
Florin Mikael (Berg Björn)
Lopp 4 SYMPHONIC IDA, 4:a
Berntsson Viktoria (Svensson Claes)
Lopp 6 HERAKLES, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 6 UFO JET (IT), 3:a
Källgren David (Källgren David)
Lopp 7 TOPAZ FACE, oplac.
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 7 BRAVO SANTANA, 1:a
Aho Iina (Johansson Peter)
Lopp 7 TETON NIKKIS MAN, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 13 POINTBOY, oplac.
Smedman Julia (Brose Åsa)
Lopp 13 EASY COPI, oplac.
Aho Iina (Brose Åsa)
Lopp 14 TETON FARFETCH, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 VERDETTO R.L. (IT)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 14 CHERIE EAGRA, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Solvalla 26:e juni 2020
Lopp 5 TETON MISS ANNIE, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 25:e juni 2020
Lopp 1 JERSEY GIRL, oplac.
Söderström Carlos (Blomqvist Jonathan)
Lopp 6 PIM PIM JOLI, 4:a
Ekberg William (Blomqvist Jonathan)
Lopp 9 OLGA UTCA
Brodin Sara (Brodin Sara)
Örebro 25:e juni 2020
Lopp 5 MINTTU AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 5 MOONS U.BOLT, 8:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 6 PUKETORP TINALINA
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 9 MOONS LILLE OLLE, 6:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se