Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Resultat från onsdagen

VAGGERYDSTRAVET - 2019-06-20 07:00

Berddloppstävlingen såg många vinnare, dubbel till Henriette Larsen!

Blixt och dunder runt VaggerydTravet under onsdagens breddloppstävlingar. Åskan och regnet cirklade runt men kom som tur var aldgrig riktigt nära.

Många glada vinnare, och Henriette Larsen tog en dubbel!

Lopp 1 CHAMPION ADVICE Fredrik Berg

Lopp 2 IDON'TCARE Henriette Larsen

Lopp 3 DAMIEN HANOVER Christian Cracchiolo

Lopp 4 VILLE IMA Henriette Larsen

Lopp 5 BÖRGE Sofia Adolfsson

Lopp 6 BRAVO QIRA Karl Aikio a

Lopp 7 BILLY FLYNN Linus Svensson

Lopp 8 TOXIC KNIGHT Mikko Aho

Lopp 9 WINE LANE Håkan K Persson

 

Vi hälsar alla välkomna till vår nästa tävling, den 29 juni!

Då kör vi Dubbelkampen, vår tävling för montéryttare. Vi bjuder också på underhållning av Annielle, känd frå P4-nästa

Första start kl 18:30

Välkomna!

 

Resultat Svensk Travsport>

Dela artikeln:
2019-08-13 20:33:23

Lunchtrav måndag 19 augusti

VAGGERYDSTRAVET Med bla treårsloppet Gösta Asplunds Minne - Första start kl 12:20 - Välkommen!

2019-08-05 10:11:21

Många oväntade vinnare på söndagens tävlingar

VAGGERYDSTRAVET Pagano med William Ekberg var en av flera vinnare som gav höga spelodds!

2019-08-02

Söndagen 4 augusti trav

VAGGERYDSTRAVET Eftermiddagstrav på söndagen, första start kl 14:00 - Välkomna!

2019-08-01 10:07:26

Ponnykvällen på Vaggeryd

PONNYTRAV En lång kväll blev det, tack till alla funktionärer, kuskar och voltvakter som såg till att vi kom i mål innan solen gick ner!

2019-07-30

På onsdag 31 juli är det dags för ponnytrav!

PONNYTRAV Jättemånga anmälda och 14 lopp - första start kl 17.00, kvalet går 16:40 - Välkomna!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Måndag 19:e Augusti
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Tingsryd 18:e augusti 2019
Lopp 1 O.M.GOGENTLE (3)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 2 DABKAS RAINBOWDASH (9)
Untersteiner Peter (Gustafsson Rolf)
Lopp 2 FINGERSPRINT (11)
Oscarsson Kevin (Berg Björn)
Lopp 5 MOONS BLÅLJUS (9)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 7 SPEEDY JAY VICANE (10)
Eriksson Kim (Källgren David)
Lopp 9 SPEEDY FOXY VICANE (6)
Eriksson Kim (Källgren David)
Vaggeryd 19:e augusti 2019
Lopp 1 HULTS INGELA (1)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 3 OKOBALOZ (2)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 3 STARO JUVENTUS (2)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 3 ASTERIX HORNLINE (4)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 4 OVERLORD (3)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 FELLINI BOKO (8)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 4 CRISPI'S MEMORY (9)
Källgren David (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 CARROTLOVER (15)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 5 EASY COPI (1)
Untersteiner Peter (Brose Åsa)
Lopp 5 JAFFA MAXIM (4)
Söderkvist Stefan (Berglund Anders)
Lopp 5 OLGA UTCA (1)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 6 MOONS U.BOLT (11)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 7 MINT SÅNNA (2)
Andersson Göran B (Hellstedt Jan)
Lopp 7 SYMPHONIC IRJA (10)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 CHIP DREAM (3)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 13 TOGETHER W.F. (IT) (1)
Almsgård Julia (Karlsson Jan Ingvar)
Resultat
Visby 15:e augusti 2019
Lopp 5 KING OF EVERYTHING
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 15:e augusti 2019
Lopp 4 CHERATON, 6:a
Adolfsson Sofia (Engman Nathalie)
Lopp 8 TURBOLENNA, oplac.
Untersteiner Peter (Bolin Andersson Ann)
Solvalla 14:e augusti 2019
Lopp 13 LINDA SÅNNA
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Jägersro 13:e augusti 2019
Lopp 6 KIARA SÅNNA, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LEE SÅNNA, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Färjestad 12:e augusti 2019
Lopp 9 WHISKY AKEMA, 2:a
Kontio Jorma (Svensson Claes)
Mantorp 12:e augusti 2019
Lopp 3 BAJA ROSA AKEMA, 3:a
Svensson Claes (Hjelmrin Johnny)
Lopp 3 GO DE LUXE, 6:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 5 GO KYRON GO, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 HERAKLES, 1:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 MASSIVE TURNOVER, 7:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 9 ELLE VILD, 7:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 10 KÄCK MI, oplac.
Svensson Claes (Midler Helen)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se