Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Resultat ponnys klubbtävling

PONNYTRAV - 2019-09-29 17:00

Grattis alla duktiga deltagare!

RESULTAT

Uppvärming

1 Adele - Olivia Johansson

2 Ronja Stack - Hanna Larsson

 

B-ponny

1 Miicas Wem - Hilda Eskilsson

2 Rosenholms Molly - Ellen Svensson

3 Karismas Lilla Axel - Julia Almsgård

4 Prima Vera - Emely Alfredsson

str Ligist H.T. - Ida Hellberg

 

A-ponny

1 Mac Millan - William Liljegren

2 Ronja Stack - Emely Alfredsson

3 Unik - Hilda Eskilsson

4 Adele - Ester Hägg

 

B-ponny Gubb- och Gumlopp

1 Miicas Wem - Åsa Elofsson

2 Prima Vera - Matilda Petersson

3 Karismas Lilla Axel - Marie Lindval

4 Toscana K.L. - Malin Eskilsson

5 Kålmans Papaya - Johan Svensson

 

A-ponny Gubb- och Gumlopp

1 Mac Millan - Julia Almsgård

2 Adele - Åsa Elofsson

3 Ronja Stack - Matilda Petersson

4 Unik - Malin Eskilsson

 

--------------------------------------------------------

 

Startlista

10:30 Uppvärming Ljusblå

1 Ronja Stack - Hanna Larsson 1140m

2 Adele - Olivia Johansson 1140m

 

10:45 B-ponny Gul

1 Miicas Wem - Hilda Eskilsson 1640m

2 Rosenholms Molly - Ellen Svensson 1920m

3 Prima Vera - Emely Alfredsson 2040m

4 Ligist H.T. - Ida Hellberg 2080m

5 Karismas Lilla Axel - Julia Almsgård 2160m

 

11:00 Storhäst lopp 1 Blå

 

11:30 A-ponny Röd

1 Ronja Stack - Emely Alfredsson 1140m

2 Unik - Hilda Eskilsson 1160m

3 Mac Millan - William Liljegren 1240m

4 Adele - Ester Hägg 1240m

 

11:45 Storhäst lopp 2 Grön

 

12:00 B-ponny Gumlopp Vit

1 Toscana K.L. - Malin Eskilsson 1640m

2 Miicas Wem - Åsa Elofsson 1700m

3 Kålmans Papaya - Johan Svensson 1860m

4 Prima Vera - Matilda Petersson 2000m

5 Karismas Lilla Axel - Marie Lindvall 2060m

 

12:30 Stohäst lopp 3 Svart

12:45 A-ponny Gumlopp Ljusbrun

1 Ronja Stack - Matilda Petersson 1140m

2 Unik - Malin Eskilsson 1160m

3 Mac Millan - Julia Almsgård 1240m

4 Adele - Åsa Elofsson 1240m

 

Dela artikeln:
2019-12-09 10:39:23

Höstmöte i ponnyklubben

PONNYTRAV Klubbens duktiga kuskar och ponnyer hyllades för de fina prestationerna som gjordes på tävlingsbanan under 2019.

2019-12-03 18:26:06

Status banan

VAGGERYDSTRAVET Väderleken har ställt till det för banunderlaget - eventuellt kommer det gå att köra i morgon onsdag

2019-11-30 09:15:21

Lycka till Mint Sånna!

VAGGERYDSTRAVET Mint Sanna startar i dag i Gävle - Lycka till!

2019-11-23 12:00:00

Invigning av belysning!

VAGGERYDSTRAVET I samband med höstmötet tändes belysningen runt banan!

2019-11-23 11:52:16

Lycka till idag Gullabo Däck Bling!

VAGGERYDSTRAVET Startar idag i STL klass I på Jägersro!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Åby 12:e december 2019
Lopp 5 LYSSUM (2)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 CHEAP THRILLS (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 CARROTLOVER (2)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Kalmar 13:e december 2019
Lopp 2 RAGIA J.W. (IT) (2)
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Lopp 6 GULLABO DÄCK BLING (5)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Jägersro 17:e december 2019
Lopp 4 HERAKLES (3)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 8 DWIGHT GARBO (2)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Resultat
Solvalla 11:e december 2019
Lopp 3 TETON SPECIAL GIFT, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 4 FAJM COMPOSITE, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 6 DREAM DERBY, oplac.
Carre Jonathan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 NATOSI GOJ, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Solvalla 10:e december 2019
Lopp 2 TETON SPECIALITY, 8:a
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 LEE SÅNNA, 3:a
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TETON NIKKIS MAN, 6:a
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Halmstad 9:e december 2019
Lopp 4 OLGA UTCA
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 10 MARTA EASY
Ingves Peter (Petersson Bengt)
Mantorp 9:e december 2019
Lopp 1 WISS ZORNITA
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 1 DAY COMPOSITE, 5:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Färjestad 8:e december 2019
Lopp 6 SYMPHONIC LINCOLN, oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Kalmar 6:e december 2019
Lopp 6 BRAVO SANTANA, 6:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 10 TURBO POCA, 4:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Axevalla 5:e december 2019
Lopp 1 PUKETORP TINALINA, 5:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 3 MINTTU AKEMA, 6:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 5 MADURAI, 5:a
Andersson Malin (Florin Mikael)
Lopp 6 ASTERIX HORNLINE, 3:a
Oscarsson Kevin (Johansson Peter)
Lopp 6 FELIX V.M., 5:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se