Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
Foto: MVA FOTO
Bravo Santana med Peter Johansson

Två hemmasegrar under torsdagens lunch

VAGGERYDSTRAVET - 2019-07-12 14:20

Peter Johansson med Bravo Santana och Henrik Johansson med Felix V.M. tog varsin seger - Grattis!

Foto: MVA FOTO
Felix V.M. med Henrik Johansson

En härlig tävlingsdag där två hemmasegrar gladde lite extra! Peter Johansson körde 3-åriga Bravo Santana till seger i lopp 6. Det var hästen andra lopp i karriären. Betydligt mer rutinerad är den andra hemmahästen, Felix V.M. Han har gjort 103 starter och dagens seger var hans tjugonde. Henrik Johansson körde som vanligt.

Nästa tävlingsdag är den 4 augusti kl 14:00

 

Resultat

 

Dela artikeln:
2020-07-02 14:47:49

Lycka till idag!

VAGGERYDSTRAVET Claes Svensson och King of Everything!

2020-07-01 16:18:35

Lunchtrav 7 juli

VAGGERYDSTRAVET Första start 12:20- Tyvärr utan publik!

2020-06-28 15:47:04

Tova Bengtsson igen!

VAGGERYDSTRAVET För tredje året i rad vinner Tova Bengtsson Dubbelkampen, Iina Aho blev tvåa och Henriette Larsen trea

2020-06-26 09:48:57

I sista minuten med Arne Back

VAGGERYDSTRAVET Tips till V65 på lördag

2020-06-22 17:17:22

Kvällstrav på lördag

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 18:30 - tyvärr råder fortfarande publikstopp!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 7:e Juli
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Halmstad 2:e juli 2020
Lopp 8 KING OF EVERYTHING (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 4:e juli 2020
Lopp 1 MINT SÅNNA (4)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 8 WORTH A LOT (15)
Knutsson Anton (Luperini Fausto)
Kalmar 6:e juli 2020
Lopp 8 EYE IN THE SKY (11)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Jägersro 7:e juli 2020
Lopp 2 MADURAI (8)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 8 MAKE IT SPLIT (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Vaggeryd 7:e juli 2020
Lopp 2 NEO SÅNNA (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 3 SYMPHONIC IDA (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 5 SYMPHONIC IRJA (9)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 6 LYSSUM (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 EASY COPI (12)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 7 LISTAS ICE GLIDE (1)
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 8 MINTTU AKEMA (7)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Resultat
Lindesberg 1:a juli 2020
Lopp 8 OLYMPIC BLUE CHIP (US)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Axevalla 30:e juni 2020
Lopp 1 DRAFT ONE, 3:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 2 GULLABO DÄCK BLING, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 DABKAS RAINBOWDASH, oplac.
Pettersson Roger (Gustafsson Rolf)
Lopp 8 FRANCKS GIDJON, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 8 GOLDEN KICK BACK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 8 FINGERSPRINT, oplac.
Florin Mikael (Berg Björn)
Mantorp 29:e juni 2020
Lopp 3 FRANCKS DE SOTO, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 3 SIMSON SAAR, 6:a
Pettersson Roger (Berglund Anders)
Lopp 7 LINDA SÅNNA, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 11 YODA BRICK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 13 UMAMI ALO, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 13 A LA CARTE ALO, oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Bergsåker 27:e juni 2020
Lopp 6 GOLDEN GUARD, 6:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Vaggeryd 27:e juni 2020
Lopp 1 SISTER STEPHANIE, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 1 LISTAS ICE GLIDE, oplac.
Florin Mikael (Berg Björn)
Lopp 4 SYMPHONIC IDA, 4:a
Berntsson Viktoria (Svensson Claes)
Lopp 6 HERAKLES, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 6 UFO JET (IT), 3:a
Källgren David (Källgren David)
Lopp 7 TOPAZ FACE, oplac.
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 7 BRAVO SANTANA, 1:a
Aho Iina (Johansson Peter)
Lopp 7 TETON NIKKIS MAN, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 13 POINTBOY, oplac.
Smedman Julia (Brose Åsa)
Lopp 13 EASY COPI, oplac.
Aho Iina (Brose Åsa)
Lopp 14 TETON FARFETCH, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 VERDETTO R.L. (IT)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 14 CHERIE EAGRA, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Solvalla 26:e juni 2020
Lopp 5 TETON MISS ANNIE, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 25:e juni 2020
Lopp 1 JERSEY GIRL, oplac.
Söderström Carlos (Blomqvist Jonathan)
Lopp 6 PIM PIM JOLI, 4:a
Ekberg William (Blomqvist Jonathan)
Lopp 9 OLGA UTCA
Brodin Sara (Brodin Sara)
Örebro 25:e juni 2020
Lopp 5 MINTTU AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 5 MOONS U.BOLT, 8:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 6 PUKETORP TINALINA
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 9 MOONS LILLE OLLE, 6:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se