Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

V65 på fredag 3 augusti

VAGGERYDSTRAVET - 2018-07-30

Idag kan du spela V65, V4, V3 och Lunch Dubbel - Första start 12:45 - Välkommen!

Vi har en riktigt intressant V65-omgång framför oss idag. Joakim Lövgren kommer tillbaka med Sandsjöns Enzo och hoppas på repris av segern från förra besöket. Admir Zukanovic har med sig Panther Face som har tre segrar i raden. Johan Untersteiners Niagra Broline och Helena Burmans Dolan Spring är båda fina hästar som är på väg tillbaka efter frånvaro.

Vi får även denna dag hålla tillgodo med en fortsatt värmebölja och under dagens tävlingar håller vi också ett extra öga på några av våra hemma hästar, t.ex. Herakles, Turbolenna och Käck Mi, som alla kommer med fina prestationer i bagaget.

Lycka till alla!

Och glöm inte dricka vatten i värmen!

 Styrelsen Jönköping-Vaggeryds Travsällskap

 

Första start kl 12:45

Fri entre

Vägbeskrivning till Vaggerydstravet

 

Programmet»

Dela artikeln:
2018-08-20 16:53:46

Hemmasegrar idag till Sara och Emelie!

VAGGERYDSTRAVET Sara Brodin vann idag med Olga Utca och Emelie Knutsson red Gullabo Däck Bling till seger i montéloppet - Grattis!

2018-08-14 15:56:25

Lunchtrav på måndag 20 augusti

VAGGERYDSTRAVET Första start kl 12:20 - Välkommen!

2018-08-04

Trippel till Untersteiner!

VAGGERYDSTRAVET Härlig dag, bra med publik och en trippel till Johan Untersteiner!

2018-08-03 07:18:53

Arne Back frågar...

VAGGERYDSTRAVET stall Johan Untersteiner om dagens chanser

2018-07-26

Hett, hett, hett...

VAGGERYDSTRAVET Hästar och kuskar presterade dock fina lopp som vanligt - Preben Sövik blev dubbelsegrare, här med Re Doc!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V4
Datum: Måndag 20:e Augusti
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Jägersro 22:e augusti 2018
Lopp 2 Worth a Lot (3)
Stefan Söderkvist (Fausto Luperini)
Åby 23:e augusti 2018
Lopp 3 Asterix Hornline (15)
Peter Untersteiner (Peter Johansson)
Örebro 23:e augusti 2018
Lopp 4 Felix V.M. (10)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Lopp 7 Joy for Us (9)
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Kalmar 24:e augusti 2018
Lopp 2 Minttu Akema (5)
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 3 Breezer (5)
Anton Knutsson (Björn Trulsson)
Lopp 4 Wiss Very Nice (7)
Ann-Charlotte Törnberg (Lennart Svensson)
Lopp 8 Ava Å. (3)
Julia Almsgård (Jannike Almsgård)
Lopp 8 Limus Effi (10)
Björn Blomander (Björn Blomander)
Lopp 9 Love for Life (9)
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Eskilstuna 25:e augusti 2018
Lopp 3 Lindsey Sånna (7)
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Resultat
Vaggeryd 20:e augusti 2018
Lopp 1 Day Composite, 5:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 2 Jaffa Maxim, 4:a
Preben Sövik (Anders Berglund)
Lopp 2 Eaja Composite, 5:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 2 Speedy Desideria, oplac.
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Pell Inn, oplac.
Preben Sövik (Göran Widegren)
Lopp 3 Clay Composite, 4:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Niveau, oplac.
Anton Knutsson (Rolf Gustafsson)
Lopp 5 Wiss Zornita, 6:a
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 5 Speedy Patricia, 5:a
Jessica Schade Lundell (Kent Knutsson)
Lopp 6 Overlord, 3:a
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 6 Shyvana, oplac.
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Olga Utca, 1:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 6 Chip Dream, 5:a
Peter Ingves (Lennart Svensson)
Lopp 7 Darius Dante, oplac.
Anton Knutsson (Erland Sjöö)
Lopp 7 Free Fallin L.C., d
Fausto Luperini (Liselott Lidh)
Lopp 7 Francks de Soto, 6:a
Hans Franck (Hans Franck)
Lopp 7 Vivaldi, 5:a
Thomas Dalborg (Åsa Brose)
Lopp 8 Stora Hökhult, oplac.
Anton Knutsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 8 Speedy Jay Vicane, 2:a
Torbjörn Jansson (David Källgren)
Tingsryd 19:e augusti 2018
Lopp 3 Yoggi Composite
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 4 Linda Sånna, oplac.
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Kirby Sånna, d
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Natosi Goj, 1:a
Kim Eriksson (Jan Hellstedt)
Lopp 10 Speedy Foxy Vicane, 4:a
Thomas Uhrberg (David Källgren)
Mantorp 18:e augusti 2018
Lopp 1 Västerbo Quadriga
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 5 Teton York, 4:a
Fredrik Larsson (Jan Hellstedt)
Lopp 6 Rydens Limoncello
Peter Untersteiner (Arne Rydén)
Lopp 6 Al's Sugarstar, 4:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 8 Lady Isabell, 5:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 8 Turbolenna, oplac.
Fausto Luperini (Ann Bolin Andersson)
Lopp 10 Woop'sididitagain, 3:a
Mikael J Andersson (Rune Petersson)
Lopp 10 Symphonic Irja, 2:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Gävle 17:e augusti 2018
Lopp 7 Lindsey Sånna, 5:a
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 10 Mint Sånna, 6:a
Espen A Schie (Jan Hellstedt)
Åby 16:e augusti 2018
Lopp 6 Ceylon Dream
Claes Svensson (Claes Svensson)
Örebro 16:e augusti 2018
Lopp 1 Moon's Oki Doki, 3:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Herakles, oplac.
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se