Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

KONTAKTUPPGIFTER
Jönköping-Vaggeryds Travsällskap
Travvägen 7 567 92 Vaggeryd
Telefon 0393- 125 85 Fax 0393- 121 45
Resultat 0771-10 20 56
Öppettider: Tis och Tors mellan 8.00-15.00 samt Ons 16.00-20.00
Sekretariat vaggeryd@swipnet.se 0393-125 85
Sportansvarig Michael Sjökvist 0708-92 34 01
10hult@telia.com
Ekonomi Johnny Gunnarsson 036-19 66 01
johnny.gunnarsson@konicaminolta.se
Banskötare Sture Thornberg 0706-37 22 96
vaggeryd@swipnet.se
Anläggning Östen Johansson 0705-44 09 17
7833johansson@telia.com
Travskoleans. Annette Ericson 0705-54 92 71
annette@savrarpstuteri.com
Ungdomsans Annette Ericson 0705-54 92 71
annette@savrarpstuteri.com
Reklam/Sponsr. Anders Hermansson 0708-14 09 77
ahermansson@live.se
Thomas Wallh 0707-85 82 77
thomas.wallh@live.se
Övriga kontakter
DVD-inspelningar LinSon Terminalteknik AB 035-22 70 80
www.linson.se
Travfoto MVA Foto 0703-97 43 85
Malin Albinsson
Vaggerydskliniken 0393-163 00
Mats Hästtransport AB 0709-407937
STYRELSEN
Kenth Carlsson (ordförande) 0708-62 02 57
Kristin Stark (vice ordförande) 0393-67 81 23
Östen Johansson 0705-44 09 17
Thomas Wallh 0707-85 82 77
Annette Ericsson 0705-54 92 71
Michael Sjökvist 0708-92 34 01
PROFFSTRÄNARE-VAGGERYDSTRAVET
Sara Brodin 0706-32 31 36
Kent Knutsson 0707-96 85 63

Organisation

Jönköping-Vaggeryds Travsällskap
Travvägen 7, 567 92 Vaggeryd
Telefon 0393- 125 85, Fax 0393- 121 45
Resultat 0771-10 20 56

Organisationsnr: 826001-6087
Plusgiro: 23951-7
Bankgiro: 5814-6770

Sekretariat:
info@vaggerydstravet.se 0393-125 85

Banskötare
Sture Thornberg, 070-637 22 96, info@vaggerydstravet.se

Övriga kontakter

DVD-inspelningar: LinSon Terminalteknik AB, 035-22 70 80, www.linson.se
Travfoto: MVA Foto 070-397 43 85, Malin Albinsson
Vaggerydskliniken 0393-163 00
Mats Hästtransport AB 070-940 79 37
HS Hästsport, 070-202 76 11, s-nilsson@live.se 

 

Styrelse

Kenth Carlsson
070-862 02 57
kenth.c@telia.com  Ordförande. Samordnare internt/externt
Kenneth Thollström
070-660 75 22 
kenneth.thollstrom@outlook.com Vice ordförande. Ekonomiansvarig
Niklas Bjelke
072-200 31 01
bjelke@junic.se  Ledamot. Sport, reklam, events och sponsring. 
Daniel Islann
076-392 97 77 
daniel.islann@jonkoping.se  Ledamot
Håkan Blom
070-569 10 89
hakanblom2@spray.se  Ledamot. Anläggning.
Claes Svensson
070-652 20 50 
claes.svensson@mantorptravet.com Ledamot. Hästägaransvarig
Thomas Wallh
070-785 82 77
thomas.wallh@live.se  Ledamot. Reklam, events och sponsring.
Utanför styrelsen
Sara Bladh
070-437 60 54
bladh_sara@hotmail.com Ungdomsansvarig

Proffstränare Vaggerydstravet

Sara Brodin 0706-32 31 36

Jan Hellstedt 073 - 430 74 98

Kent Knutsson 0707-96 85 63

Claes Svensson 070-652 20 50

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: GS75
Datum: Söndag 29:e April
Första start: 14:10
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Axevalla 24:e april 2018
Lopp 2 Charley Boorman (7)
Åsa Brose (Åsa Brose)
Lopp 6 Niveau (12)
Anton Knutsson (Rolf Gustafsson)
Lopp 9 Turbolenna (3)
Fausto Luperini (Ann Bolin Andersson)
Kalmar 27:e april 2018
Lopp 3 Divino (5)
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 4 Dream in Matchtown (3)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Lopp 5 Marta Easy (9)
Roger Pettersson (Bengt Petersson)
Lopp 6 Draft One (2)
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 8 Moon's Oki Doki (1)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 9 Prestige V.G. (3)
Moa Andersson (Christer Andersson)
Åby 28:e april 2018
Lopp 4 Acolyte Hanover* (US) (4)
Elinor Pettersson (Lennart Svensson)
Vaggeryd 29:e april 2018
Lopp 1 Shyvana (1)
Espen André Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 1 Carlossatisfaction (6)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 2 Stora Hökhult (1)
Kevin Oscarsson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 2 Speedy Desideria (7)
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Symphonic Irja (7)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 4 Ceylon Dream (7)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 5 Conway Streamline (1)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 6 Worth a Lot (1)
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 6 Lady Isabell (7)
Stefan Söderkvist (Sara Brodin)
Lopp 7 Crispi's Memory (1)
Preben Sövik (Lars-Göran Johansson)
Lopp 7 Kiara Sånna (4)
Espen André Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Wiss Zornita (8)
Joakim Granlund (Lennart Svensson)
Lopp 8 National Day (2)
Claes Svensson (Johnny Hjelmrin)
Lopp 9 Okobaloz (1)
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 9 Quantum Tanqueray (5)
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Lopp 10 Baja Rosa Akema (3)
Claes Svensson (Johnny Hjelmrin)
Lopp 10 Rydens Limoncello (4)
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Lopp 11 Picasso Tilly (2)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 11 Joy for Us (7)
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Mantorp 30:e april 2018
Lopp 2 Speedy Patricia (1)
Emelie Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 2 Jägermeister Akema (8)
Jenny Brunzell (Claes Svensson)
Lopp 3 Only Teardrops (6)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 4 Felix V.M. (9)
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 5 Al's Sugarstar (3)
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 5 Conrads Gerd (11)
Henrik Johansson (Sandra Seiholm)
Lopp 8 Elle Joli (6)
Henrik Johansson (Jonathan Blomqvist)
Resultat
Örebro 22:e april 2018
Lopp 5 Whisky Akema, 1:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Vaggeryd 21:e april 2018
Lopp 1 Symphonic Lincoln, 2:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 2 Okobaloz, 4:a
Henrik Johansson (Ronny Pettersson)
Lopp 2 Cote d'Azur, oplac.
Henriette Larsen (Fredrik Larsson)
Lopp 2 Crispi's Memory, 3:a
David Källgren (Lars-Göran Johansson)
Lopp 2 Quantum Tic Tac
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 2 Yoda Brick, 7:a
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 4 Ekebo Lover, 5:a
Rune Petersson (Michael Karlsson)
Lopp 5 Conrads Gerd, oplac.
Niclas Benzon (Sandra Seiholm)
Lopp 5 Prestige V.G., 4:a
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 6 Lindsey Sånna, 3:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Lopp 7 Ellami Pride, d
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 7 Olga Utca, 7:a
Sara Brodin (Sara Brodin)
Lopp 7 Stora Hökhult, 6:a
Henrik Johansson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 7 Minttu Akema, 5:a
Ingemar Nilsson (Ingemar Nilsson)
Lopp 8 Golden Kick Back, 3:a
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 8 Quantum Amaretto, oplac.
Moa Andersson (Christer Andersson)
Lopp 8 Sure Broline, 7:a
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 9 Ava Å., 2:a
Joel Uhrberg (Jannike Almsgård)
Lopp 9 Mint Sånna, 4:a
Espen André Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Worth a Lot, 5:a
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 9 Limus Effi, oplac.
Björn Blomander (Björn Blomander)
Kalmar 20:e april 2018
Lopp 4 Love for Life, 5:a
Anton Knutsson (Sandra Seiholm)
Lopp 5 Herakles, 1:a
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 6 Camp Nou, oplac.
Oscar Ginman (Kent Knutsson)
Lopp 6 Go de Luxe, 4:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Axevalla 19:e april 2018
Lopp 1 Speedy Desideria, 6:a
Anton Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 3 Only Teardrops, oplac.
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 6 Ceylon Dream, 4:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Lopp 7 Woop'sididitagain, oplac.
Rune Petersson (Rune Petersson)
Lopp 8 Asterix Hornline, 4:a
Mikael J Andersson (Peter Johansson)
Lopp 9 Conway Streamline, 2:a
Claes Svensson (Claes Svensson)
Jägersro 19:e april 2018
Lopp 2 Wiss Zornita, 4:a
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Solvalla 18:e april 2018
Lopp 5 Lindsey Sånna, 5:a
Jenny Brunzell (Jan Hellstedt)
Åby 18:e april 2018
Lopp 9 Kiara Sånna, 3:a
Espen André Schie (Jan Hellstedt)
Lopp 9 Google, 6:a
Thomas Uhrberg (Bernt Liljegren)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se