Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

KONTAKTUPPGIFTER
Jönköping-Vaggeryds Travsällskap
Travvägen 7 567 92 Vaggeryd
Telefon 0393- 125 85 Fax 0393- 121 45
Resultat 0771-10 20 56
Öppettider: Tis och Tors mellan 8.00-15.00 samt Ons 16.00-20.00
Sekretariat vaggeryd@swipnet.se 0393-125 85
Sportansvarig Michael Sjökvist 0708-92 34 01
10hult@telia.com
Ekonomi Johnny Gunnarsson 036-19 66 01
johnny.gunnarsson@konicaminolta.se
Banskötare Sture Thornberg 0706-37 22 96
vaggeryd@swipnet.se
Anläggning Östen Johansson 0705-44 09 17
7833johansson@telia.com
Travskoleans. Annette Ericson 0705-54 92 71
annette@savrarpstuteri.com
Ungdomsans Annette Ericson 0705-54 92 71
annette@savrarpstuteri.com
Reklam/Sponsr. Anders Hermansson 0708-14 09 77
ahermansson@live.se
Thomas Wallh 0707-85 82 77
thomas.wallh@live.se
Övriga kontakter
DVD-inspelningar LinSon Terminalteknik AB 035-22 70 80
www.linson.se
Travfoto MVA Foto 0703-97 43 85
Malin Albinsson
Vaggerydskliniken 0393-163 00
Mats Hästtransport AB 0709-407937
STYRELSEN
Kenth Carlsson (ordförande) 0708-62 02 57
Kristin Stark (vice ordförande) 0393-67 81 23
Östen Johansson 0705-44 09 17
Thomas Wallh 0707-85 82 77
Annette Ericsson 0705-54 92 71
Michael Sjökvist 0708-92 34 01
PROFFSTRÄNARE-VAGGERYDSTRAVET
Sara Brodin 0706-32 31 36
Kent Knutsson 0707-96 85 63

Organisation

Jönköping-Vaggeryds Travsällskap
Travvägen 7, 567 92 Vaggeryd
Telefon 0393- 125 85, Fax 0393- 121 45
Resultat 0771-10 20 56

Organisationsnr: 826001-6087
Plusgiro: 23951-7
Bankgiro: 5814-6770

Sekretariat:
info@vaggerydstravet.se 0393-125 85

Banskötare
Sture Thornberg, 070-637 22 96, info@vaggerydstravet.se

Övriga kontakter

DVD-inspelningar: LinSon Terminalteknik AB, 035-22 70 80, www.linson.se
Travfoto: MVA Foto 070-397 43 85, Malin Albinsson
Vaggerydskliniken 0393-163 00
Mats Hästtransport AB 070-940 79 37
Travshopen, 070-767 15 84

 

Styrelse

Kenth Carlsson
070-862 02 57
kenth.c@telia.com  Ordförande. Samordnare internt/externt
Kenneth Thollström
070-660 75 22 
kenneth.thollstrom@outlook.com Vice ordförande. Ekonomiansvarig
Niklas Bjelke
072-200 31 01
bjelke@junic.se  Ledamot. Sport, reklam, events och sponsring. 
Daniel Islann
076-392 97 77 
daniel.islann@jonkoping.se  Ledamot, reklam, events och sponsring. 
Håkan Blom
070-569 10 89
hakanblom2@spray.se  Ledamot. Anläggning förutom banan.
Claes Svensson
070-652 20 50 
claes.svensson@mantorptravet.com Ledamot. Anläggning, banan. Kontaktperson B-tränarna
Thomas Wallh
070-785 82 77
thomas.wallh@live.se  Ledamot. Reklam, events och sponsring.

Proffstränare Vaggerydstravet

Sara Brodin 0706-32 31 36

Jan Hellstedt 073 - 430 74 98

Kent Knutsson 0707-96 85 63

Claes Svensson 070-652 20 50

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Måndag 19:e Augusti
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Tingsryd 18:e augusti 2019
Lopp 1 O.M.GOGENTLE (3)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 2 DABKAS RAINBOWDASH (9)
Untersteiner Peter (Gustafsson Rolf)
Lopp 2 FINGERSPRINT (11)
Oscarsson Kevin (Berg Björn)
Lopp 5 MOONS BLÅLJUS (9)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 7 SPEEDY JAY VICANE (10)
Eriksson Kim (Källgren David)
Lopp 9 SPEEDY FOXY VICANE (6)
Eriksson Kim (Källgren David)
Vaggeryd 19:e augusti 2019
Lopp 1 HULTS INGELA (1)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 3 OKOBALOZ (2)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 3 STARO JUVENTUS (2)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 3 ASTERIX HORNLINE (4)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 4 OVERLORD (3)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 FELLINI BOKO (8)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 4 CRISPI'S MEMORY (9)
Källgren David (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 CARROTLOVER (15)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 5 EASY COPI (1)
Untersteiner Peter (Brose Åsa)
Lopp 5 JAFFA MAXIM (4)
Söderkvist Stefan (Berglund Anders)
Lopp 5 OLGA UTCA (1)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 6 MOONS U.BOLT (11)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 7 MINT SÅNNA (2)
Andersson Göran B (Hellstedt Jan)
Lopp 7 SYMPHONIC IRJA (10)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 CHIP DREAM (3)
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 13 TOGETHER W.F. (IT) (1)
Almsgård Julia (Karlsson Jan Ingvar)
Resultat
Visby 15:e augusti 2019
Lopp 5 KING OF EVERYTHING
Svensson Claes (Svensson Claes)
Åby 15:e augusti 2019
Lopp 4 CHERATON, 6:a
Adolfsson Sofia (Engman Nathalie)
Lopp 8 TURBOLENNA, oplac.
Untersteiner Peter (Bolin Andersson Ann)
Solvalla 14:e augusti 2019
Lopp 13 LINDA SÅNNA
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Jägersro 13:e augusti 2019
Lopp 6 KIARA SÅNNA, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LEE SÅNNA, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Färjestad 12:e augusti 2019
Lopp 9 WHISKY AKEMA, 2:a
Kontio Jorma (Svensson Claes)
Mantorp 12:e augusti 2019
Lopp 3 BAJA ROSA AKEMA, 3:a
Svensson Claes (Hjelmrin Johnny)
Lopp 3 GO DE LUXE, 6:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 5 GO KYRON GO, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 7 HERAKLES, 1:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 7 MASSIVE TURNOVER, 7:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 9 ELLE VILD, 7:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 10 KÄCK MI, oplac.
Svensson Claes (Midler Helen)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se