Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

KONTAKTUPPGIFTER
Jönköping-Vaggeryds Travsällskap
Travvägen 7 567 92 Vaggeryd
Telefon 0393- 125 85 Fax 0393- 121 45
Resultat 0771-10 20 56
Öppettider: Tis och Tors mellan 8.00-15.00 samt Ons 16.00-20.00
Sekretariat vaggeryd@swipnet.se 0393-125 85
Sportansvarig Michael Sjökvist 0708-92 34 01
10hult@telia.com
Ekonomi Johnny Gunnarsson 036-19 66 01
johnny.gunnarsson@konicaminolta.se
Banskötare Sture Thornberg 0706-37 22 96
vaggeryd@swipnet.se
Anläggning Östen Johansson 0705-44 09 17
7833johansson@telia.com
Travskoleans. Annette Ericson 0705-54 92 71
annette@savrarpstuteri.com
Ungdomsans Annette Ericson 0705-54 92 71
annette@savrarpstuteri.com
Reklam/Sponsr. Anders Hermansson 0708-14 09 77
ahermansson@live.se
Thomas Wallh 0707-85 82 77
thomas.wallh@live.se
Övriga kontakter
DVD-inspelningar LinSon Terminalteknik AB 035-22 70 80
www.linson.se
Travfoto MVA Foto 0703-97 43 85
Malin Albinsson
Vaggerydskliniken 0393-163 00
Mats Hästtransport AB 0709-407937
STYRELSEN
Kenth Carlsson (ordförande) 0708-62 02 57
Kristin Stark (vice ordförande) 0393-67 81 23
Östen Johansson 0705-44 09 17
Thomas Wallh 0707-85 82 77
Annette Ericsson 0705-54 92 71
Michael Sjökvist 0708-92 34 01
PROFFSTRÄNARE-VAGGERYDSTRAVET
Sara Brodin 0706-32 31 36
Kent Knutsson 0707-96 85 63

Organisation

Jönköping-Vaggeryds Travsällskap
Travvägen 7, 567 92 Vaggeryd
Telefon 0393- 125 85, Fax 0393- 121 45
Resultat 0771-10 20 56

Organisationsnr: 826001-6087
Plusgiro: 23951-7
Bankgiro: 5814-6770

Sekretariat:
info@vaggerydstravet.se 0393-125 85

Banskötare
Sture Thornberg, 070-637 22 96, info@vaggerydstravet.se

Övriga kontakter

DVD-inspelningar: LinSon Terminalteknik AB, 035-22 70 80, www.linson.se
Travfoto: MVA Foto 070-397 43 85, Malin Albinsson
Vaggerydskliniken 0393-163 00
Mats Hästtransport AB 070-940 79 37
Travshopen, 070-767 15 84

 

Styrelse

Kenth Carlsson
070-862 02 57
kenth.c@telia.com  Ordförande. Samordnare internt/externt
Kenneth Thollström
070-660 75 22 
kenneth.thollstrom@outlook.com Vice ordförande. Ekonomiansvarig
Niklas Bjelke
072-200 31 01
bjelke@junic.se  Ledamot. Sport, reklam, events och sponsring. 
Daniel Islann
076-392 97 77 
daniel.islann@jonkoping.se  Ledamot, reklam, events och sponsring. 
Håkan Blom
070-569 10 89
hakanblom2@spray.se  Ledamot. Anläggning förutom banan.
Claes Svensson
070-652 20 50 
claes.svensson@mantorptravet.com Ledamot. Anläggning, banan. Kontaktperson B-tränarna
Thomas Wallh
070-785 82 77
thomas.wallh@live.se  Ledamot. Reklam, events och sponsring.

Proffstränare Vaggerydstravet

Sara Brodin 0706-32 31 36

Jan Hellstedt 073 - 430 74 98

Kent Knutsson 0707-96 85 63

Claes Svensson 070-652 20 50

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 29:e Juni
Första start: 18:30
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Jägersro 25:e juni 2019
Lopp 5 RYDENS LIMONCELLO (4)
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 9 FREE FALLIN L.C. (6)
Larsen Henriette (Lidh Liselott)
Visby 27:e juni 2019
Lopp 1 MIRIAM HALL (6)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 2 FAJM COMPOSITE (3)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 DOLPH COMPOSITE (8)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 KIRBY SÅNNA (10)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 27:e juni 2019
Lopp 3 SYMPHONIC IRJA (9)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Örebro 27:e juni 2019
Lopp 5 CHEAP THRILLS (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Vaggeryd 29:e juni 2019
Lopp 1 POINTBOY (2)
Andersson Mikael J (Brose Åsa)
Lopp 1 ELLE VILD (4)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 1 BRAVO SANTANA (11)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 3 BAJA ROSA AKEMA (5)
Svensson Claes (Hjelmrin Johnny)
Lopp 4 OKOBALOZ (1)
Larsson Vanessa (Pettersson Ronny)
Lopp 4 EAJA COMPOSITE (3)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 5 FRANCKS COOPER (1)
Andersson Moa (Franck Hans)
Lopp 5 FRANCKS DE SOTO (1)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 5 DABKAS RAINBOWDASH (2)
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 5 HULTS INGELA (4)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 KIARA SÅNNA (9)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 7 TETON YORK (11)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 7 TURBOLENNA (12)
Ekberg William (Bolin Andersson Ann)
Lopp 8 QUANTUM TIC TAC (5)
Svensson Lennart (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 8 LEE SÅNNA (13)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 HERAKLES (2)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 9 ASTERIX HORNLINE (1)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 9 JOY FOR US (2)
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Lopp 14 THAT'S IT (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 14 DON'T BE SO SHY (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Resultat
Göteborg Trav 23:e juni 2019
Lopp 1 TETON YORK, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 1 PUKETORP TINALINA, 7:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 4 LEE SÅNNA, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Kalmar 23:e juni 2019
Lopp 1 DREAM IN MATCHTOWN, oplac.
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 4 OLGA UTCA, 4:a
Adielsson Erik (Brodin Sara)
Lindesberg 22:e juni 2019
Lopp 4 FELIX V.M., 6:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 FELIX V.M., oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Axevalla 20:e juni 2019
Lopp 3 XANTHIS COKTAIL, d
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 5 MOVE IT BRODDE, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 8 DABKAS RAINBOWDASH, 4:a
Laursen Jens (Gustafsson Rolf)
Vaggeryd 19:e juni 2019
Lopp 1 FLEUR DE MALTE (MT), oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 1 DARIUS DANTE, 8:a
Johansson Henrik (Sjöö Erland)
Lopp 2 FINGERSPRINT, 4:a
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 2 EASY COPI, 6:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 3 WISS ZORNITA, 7:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 4 OKOBALOZ, 2:a
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 4 CRISPI'S MEMORY, 3:a
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 QUANTUM TIC TAC, 5:a
Svensson Lennart (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 6 MASSIVE TURNOVER, d
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 6 NIVEAU, 2:a
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 EKEBO LOVER, 8:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 7 BREEZER, 6:a
Börjesson Mats (Trulsson Björn)
Lopp 8 GOLDEN KICK BACK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 8 CHIP DREAM, 7:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 8 CALVADOS AKEMA, 8:a
Johansson Henrik (Nilsson Ingemar)
Lopp 9 YODA BRICK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 9 LIMUS EFFI, 5:a
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 9 EKEBO CAF, 6:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 13 RAGIA J.W. (IT), oplac.
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Lopp 13 KIZUNGUZUNGU, oplac.
Svensson Claes (Hjelmrin Johnny)
Visby 18:e juni 2019
Lopp 5 DREAM DERBY, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 KIARA SÅNNA, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Halmstad 17:e juni 2019
Lopp 3 CHERATON, 4:a
Erixon Anna (Engman Nathalie)
Lopp 5 HERAKLES, 5:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 8 RYDENS LIMONCELLO, oplac.
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 10 MARTA EASY, oplac.
Persson Stefan (Petersson Bengt)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se