Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

KONTAKTUPPGIFTER
Jönköping-Vaggeryds Travsällskap
Travvägen 7 567 92 Vaggeryd
Telefon 0393- 125 85 Fax 0393- 121 45
Resultat 0771-10 20 56
Öppettider: Tis och Tors mellan 8.00-15.00 samt Ons 16.00-20.00
Sekretariat vaggeryd@swipnet.se 0393-125 85
Sportansvarig Michael Sjökvist 0708-92 34 01
10hult@telia.com
Ekonomi Johnny Gunnarsson 036-19 66 01
johnny.gunnarsson@konicaminolta.se
Banskötare Sture Thornberg 0706-37 22 96
vaggeryd@swipnet.se
Anläggning Östen Johansson 0705-44 09 17
7833johansson@telia.com
Travskoleans. Annette Ericson 0705-54 92 71
annette@savrarpstuteri.com
Ungdomsans Annette Ericson 0705-54 92 71
annette@savrarpstuteri.com
Reklam/Sponsr. Anders Hermansson 0708-14 09 77
ahermansson@live.se
Thomas Wallh 0707-85 82 77
thomas.wallh@live.se
Övriga kontakter
DVD-inspelningar LinSon Terminalteknik AB 035-22 70 80
www.linson.se
Travfoto MVA Foto 0703-97 43 85
Malin Albinsson
Vaggerydskliniken 0393-163 00
Mats Hästtransport AB 0709-407937
STYRELSEN
Kenth Carlsson (ordförande) 0708-62 02 57
Kristin Stark (vice ordförande) 0393-67 81 23
Östen Johansson 0705-44 09 17
Thomas Wallh 0707-85 82 77
Annette Ericsson 0705-54 92 71
Michael Sjökvist 0708-92 34 01
PROFFSTRÄNARE-VAGGERYDSTRAVET
Sara Brodin 0706-32 31 36
Kent Knutsson 0707-96 85 63

Organisation

Jönköping-Vaggeryds Travsällskap
Travvägen 7, 567 92 Vaggeryd
Telefon 0393- 125 85, Fax 0393- 121 45
Resultat 0771-10 20 56

Organisationsnr: 826001-6087
Plusgiro: 23951-7
Bankgiro: 5814-6770

Sekretariat:
info@vaggerydstravet.se 0393-125 85

Banskötare
Sture Thornberg, 070-637 22 96, info@vaggerydstravet.se

Övriga kontakter

DVD-inspelningar: LinSon Terminalteknik AB, 035-22 70 80, www.linson.se
Travfoto: MVA Foto 070-397 43 85, Malin Albinsson
Vaggerydskliniken 0393-163 00
Mats Hästtransport AB 070-940 79 37
Travshopen, 070-767 15 84

 

Styrelse

Kenth Carlsson
070-862 02 57
kenth.c@telia.com  Ordförande. Samordnare internt/externt
Kenneth Thollström
070-660 75 22 
kenneth.thollstrom@outlook.com Vice ordförande. Ekonomiansvarig
Niklas Bjelke
072-200 31 01
bjelke@junic.se  Ledamot. Sport, reklam, events och sponsring. 
Daniel Islann
076-392 97 77 
daniel.islann@jonkoping.se  Ledamot, reklam, events och sponsring. 
Håkan Blom
070-569 10 89
hakanblom2@spray.se  Ledamot. Anläggning förutom banan.
Claes Svensson
070-652 20 50 
claes.svensson@mantorptravet.com Ledamot. Anläggning, banan. Kontaktperson B-tränarna
Thomas Wallh
070-785 82 77
thomas.wallh@live.se  Ledamot. Reklam, events och sponsring.

Proffstränare Vaggerydstravet

Sara Brodin 0706-32 31 36

Jan Hellstedt 073 - 430 74 98

Kent Knutsson 0707-96 85 63

Claes Svensson 070-652 20 50

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 7:e Juli
Första start: 12:20
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Halmstad 2:e juli 2020
Lopp 8 KING OF EVERYTHING (7)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Halmstad 4:e juli 2020
Lopp 1 MINT SÅNNA (4)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 8 WORTH A LOT (15)
Knutsson Anton (Luperini Fausto)
Kalmar 6:e juli 2020
Lopp 8 EYE IN THE SKY (11)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Jägersro 7:e juli 2020
Lopp 2 MADURAI (8)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 8 MAKE IT SPLIT (6)
Florin Mikael (Florin Mikael)
Vaggeryd 7:e juli 2020
Lopp 2 NEO SÅNNA (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 3 SYMPHONIC IDA (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 5 SYMPHONIC IRJA (9)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 6 LYSSUM (10)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 EASY COPI (12)
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 7 LISTAS ICE GLIDE (1)
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 8 MINTTU AKEMA (7)
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Resultat
Lindesberg 1:a juli 2020
Lopp 8 OLYMPIC BLUE CHIP (US)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Axevalla 30:e juni 2020
Lopp 1 DRAFT ONE, 3:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 2 GULLABO DÄCK BLING, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 DABKAS RAINBOWDASH, oplac.
Pettersson Roger (Gustafsson Rolf)
Lopp 8 FRANCKS GIDJON, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 8 GOLDEN KICK BACK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 8 FINGERSPRINT, oplac.
Florin Mikael (Berg Björn)
Mantorp 29:e juni 2020
Lopp 3 FRANCKS DE SOTO, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 3 SIMSON SAAR, 6:a
Pettersson Roger (Berglund Anders)
Lopp 7 LINDA SÅNNA, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 11 YODA BRICK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 13 UMAMI ALO, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 13 A LA CARTE ALO, oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Bergsåker 27:e juni 2020
Lopp 6 GOLDEN GUARD, 6:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Vaggeryd 27:e juni 2020
Lopp 1 SISTER STEPHANIE, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 1 LISTAS ICE GLIDE, oplac.
Florin Mikael (Berg Björn)
Lopp 4 SYMPHONIC IDA, 4:a
Berntsson Viktoria (Svensson Claes)
Lopp 6 HERAKLES, oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 6 UFO JET (IT), 3:a
Källgren David (Källgren David)
Lopp 7 TOPAZ FACE, oplac.
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 7 BRAVO SANTANA, 1:a
Aho Iina (Johansson Peter)
Lopp 7 TETON NIKKIS MAN, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 13 POINTBOY, oplac.
Smedman Julia (Brose Åsa)
Lopp 13 EASY COPI, oplac.
Aho Iina (Brose Åsa)
Lopp 14 TETON FARFETCH, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 14 VERDETTO R.L. (IT)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 14 CHERIE EAGRA, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Solvalla 26:e juni 2020
Lopp 5 TETON MISS ANNIE, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Åby 25:e juni 2020
Lopp 1 JERSEY GIRL, oplac.
Söderström Carlos (Blomqvist Jonathan)
Lopp 6 PIM PIM JOLI, 4:a
Ekberg William (Blomqvist Jonathan)
Lopp 9 OLGA UTCA
Brodin Sara (Brodin Sara)
Örebro 25:e juni 2020
Lopp 5 MINTTU AKEMA, oplac.
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 5 MOONS U.BOLT, 8:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 6 PUKETORP TINALINA
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 9 MOONS LILLE OLLE, 6:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se