Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Tider och dagar för uthyrning av ridhus

För att boka ridhuset, ring Vaggeryds Hästklinik, 0393-163 00 och prata med Lisa Andersson. Det går också bra att maila vaggeryd@hallandsdjursjukhus.se. I kalendern nedan ser du vilka dagar som är bokade och vilka tider.

 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V5
Datum: Lördag 21:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Solvalla 24:e januari 2018
Lopp 4 Teton York (6)
Ulf Ohlsson (Jan Hellstedt)
Lopp 5 Triton Hall (10)
Emelie Knutsson (Jan Hellstedt)
Åby 24:e januari 2018
Lopp 3 Puketorp Tinalina (1)
Felicia Molin (Jouni Petäjäjärvi)
Axevalla 25:e januari 2018
Lopp 1 Calvados Akema (5)
Henrik Johansson (Ingemar Nilsson)
Lopp 2 Quantum Tanqueray (6)
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 2 Dream in Matchtown (7)
Åsa Svensson (Henrik Johansson)
Lopp 4 Worth a Lot (1)
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Lopp 5 Sure Broline (4)
Fausto Luperini (Fausto Luperini)
Resultat
Halmstad 22:e januari 2018
Lopp 3 Dwight Garbo, 4:a
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Lopp 5 Rydens Limoncello, 3:a
Henriette Larsen (Arne Rydén)
Mantorp 22:e januari 2018
Lopp 1 Acolyte Hanover* (US)
Elinor Pettersson (Lennart Svensson)
Lopp 2 Carlos Chablis, 7:a
Ulf Ohlsson (Claes Svensson)
Lopp 2 Dabkas Rainbowdash
Roger Pettersson (Rolf Gustafsson)
Lopp 3 Quite Right, 5:a
Ulf Ohlsson (Claes Svensson)
Lopp 5 Conrads Gerd
Stefan Söderkvist (Sandra Seiholm)
Lopp 6 Google, 5:a
Jorma Kontio (Bernt Liljegren)
Lopp 7 Crispi's Memory, 5:a
Jorma Kontio (Lars-Göran Johansson)
Lopp 7 Hjälmstorps Rune, 2:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 8 Sprite Flight* (US), 9:a
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Lopp 9 Symphonic Lincoln, 14:a
Henrik Johansson (Henrik Johansson)
Lopp 10 Niveau, 3:a
Roger Pettersson (Rolf Gustafsson)
Åby 18:e januari 2018
Lopp 2 Herakles, 6:a
Mikael J Andersson (Lennart Svensson)
Lopp 3 Cote d'Azur, 10:a
Carl Johan Jepson (Fredrik Larsson)
Lopp 7 Francks Gidjon, 9:a
André Eklundh (Hans Franck)
Lopp 8 Wiss Zornita, 9:a
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme. Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med ATG. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör ATG. Läs mer på http://www.atg.se/
Vaggerydstravet © Copyright 2018 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se