Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Valberdning inför årsmötet 2019

Till alla medlemmar i Jönköping-Vaggeryds Travsällskap.

Valberedningen  håller nu på med sitt arbete inför 2019 års föreningsstämma och vill gärna ha in synpunkter på styrelseledamöter. Alla är välkomna att höra av er till någon av valberednings ledamöter.


Vi som är valberedning i år är:

Ordförande och sammankallande Ann-Louise Smedberg, Skillingaryd, 070-556 28 60

Sven Johansson, Gislaved, 070-378 41 52  

Lennart Svensson, Vaggeryd, 070-767 15 84

Sara Bladh, Tenhult, 070-437 60 54

 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 18:e Augusti
Första start: 12:20
Hemmahästar
till start
Mantorp 5:e augusti 2020
Lopp 8 BRAVO SANTANA (8)
Persson Stefan (Johansson Peter)
Åby 6:e augusti 2020
Lopp 4 WISS ZORNITA (1)
Andersson Mikael J (Svensson Lennart)
Lopp 4 TETON SWEET LINDY (3)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 WORTH A LOT (5)
Knutsson Anton (Luperini Fausto)
Lopp 9 MOONS LILLE OLLE (3)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 9 TETON NIKKIS MAN (8)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 10 OKOBALOZ (4)
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Lopp 10 WISS VERY NICE (10)
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Kalmar 7:e augusti 2020
Lopp 4 DRAFT ONE (1)
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 5 MOON'S OKI DOKI (1)
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Lopp 9 A MATTER OF TIME (4)
Blomander Björn (Blomander Björn)
Resultat
Vaggeryd 2:e augusti 2020
Lopp 2 SIMSON SAAR, d
Rosleff Victor (Berglund Anders)
Lopp 3 OLYMPIC BLUE CHIP (US), 4:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 4 OLGA UTCA, 4:a
Persson Stefan (Brodin Sara)
Lopp 4 UFO JET (IT), 7:a
Källgren David (Källgren David)
Lopp 5 MINT SÅNNA, oplac.
Ivehag Josefine (Hellstedt Jan)
Lopp 6 SYMPHONIC IDA, d
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 7 PIM PIM JOLI, oplac.
Eklundh André (Blomqvist Jonathan)
Lopp 7 EASY COPI, oplac.
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 8 MADURAI, oplac.
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 13 HOBBIT COMPOSITE, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 13 VERDETTO R.L. (IT), oplac.
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Halmstad 1:a augusti 2020
Lopp 6 COCOA CAKE (FI), oplac.
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 6 MAKE IT SPLIT, 5:a
Florin Mikael (Florin Mikael)
Lopp 8 BAJA ROSA AKEMA, oplac.
Bardun Jonathan (Hjelmrin Johnny)
Jägersro 1:a augusti 2020
Lopp 3 HERAKLES, 5:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 5 CHIP DREAM, 4:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 9 QUANTUM TIC TAC, 6:a
Törnberg Ann-Charlotte (Törnberg Ann-Charlotte)
Åby 30:e juli 2020
Lopp 6 GOLDEN GUARD, 5:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 THAT'S IT, 3:a
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 10 TETON NIKKIS MAN, 5:a
Jepson Carl Johan (Hellstedt Jan)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se