Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Klubbmästerskap 2012

Klubbmästare 2012 - Lars-Göran Johansson

 

Resultat

Lopp 1 ostartade hästar

1 Lennart Svensson- Questa Frontline 23,9

2 Henrik Johansson -As I Am

3 Ingemar Nilsson- Björköns Minessansson- As I Am

 

Lopp 2 0-30000 kr

1 Hans Franck- Francks Zodiac 20,7

2 Per-Ingmar Persson- Leo Winner

3 Lars-Göran Johansson- Dröm Elin

 

Lopp 3 30001-75000 kr

1 Ronny Pettersson- Målens Windy 21,5

2 Henrik Johansson- It´s All Rite

3 Hans Franck- Miss Success

 

Lopp 4 75001-

1 Lars-Göran Johansson- Hökhults Rebecca 19,0

2 Henrik Johansson- Biggi

3 Ingmar Nilsson- Backens Emil

 

Klubbmästerskap 2011

Årets klubbmästare blev Jessica Flodin.

 

Resultat

Lopp 1:

1. Rydens Gemma - kusk Rune Pettersson - tid 1.24.2

2. Gold Love - kusk Jessica Flodin

3. Wiss Very Nice - kusk Henrik Johansson

 

Lopp 2:

1. Shelby - kusk Lennart Svensson - tid 1,19.3

2. New Order - kusk Jessica Flodin

3. It´s all rite - kusk Fredrik Larsson

 

Lopp 3:

1. Fast Chick - kusk Jesscia Flodin - tid 1,18.6

2. Super Kax - kusk Henrik Johansson

3. Rapide Boul - kusk Lennart Svensson

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Mantorp 19:e november 2019
Lopp 3 EYE IN THE SKY (1)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 EASY COPI (4)
Svensson Claes (Brose Åsa)
Lopp 4 S.H.T.THORNOFROSES (14)
Elofsson Åsa (Elofsson Åsa)
Lopp 4 CHIP DREAM (15)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 6 BRAVO SANTANA (3)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 7 SIMSON SAAR (2)
Jakobsson Magnus (Berglund Anders)
Lopp 7 MAGGIESAARI (6)
Andersson Mikael J (Berglund Anders)
Lopp 9 FELIX V.M. (8)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Åby 21:e november 2019
Lopp 7 HERAKLES (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 FRANCKS DE SOTO (2)
Franck Hans (Franck Hans)
Jägersro 23:e november 2019
Lopp 7 GULLABO DÄCK BLING (1)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 10 SPEEDY FOXY VICANE (4)
Eriksson Kim (Källgren David)
Resultat
Åby 16:e november 2019
Lopp 2 FREE FALLIN L.C., oplac.
Fiore Salvatore (Lidh Liselott)
Lopp 3 FRANCKS GIDJON, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Axevalla 15:e november 2019
Lopp 1 TURBO POCA, 4:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 5 O.M.GOGENTLE, 3:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 6 EKEBO CAF, oplac.
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 6 DABKAS RAINBOWDASH, d
Benzon Niclas (Gustafsson Rolf)
Lopp 7 NIVEAU
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 7 OLGA UTCA, 5:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 8 FINGERSPRINT, 6:a
Knutsson Anton (Berg Björn)
Lopp 9 ELLAMI PRIDE, d
Petersson Rune (Petersson Rune)
Kalmar 15:e november 2019
Lopp 3 KIRBY SÅNNA, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 3 CARROTLOVER, 5:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 5 DAY COMPOSITE, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 LINDA SÅNNA, 1:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 7 DREAM DERBY, 8:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 MINTTU AKEMA, 1:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 9 MARTA EASY, oplac.
Johansson Henrik (Petersson Bengt)
Lopp 10 LIMUS EFFI
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 10 S.H.T.THORNOFROSES
Elofsson Åsa (Elofsson Åsa)
Åby 14:e november 2019
Lopp 8 FRANCKS DE SOTO, oplac.
Ingves Peter (Franck Hans)
Solvalla 13:e november 2019
Lopp 3 MINT SÅNNA, 2:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LEE SÅNNA, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Färjestad 12:e november 2019
Lopp 2 HERAKLES, oplac.
Eriksson Kim (Svensson Lennart)
Halmstad 11:e november 2019
Lopp 2 FRANCKS COOPER, oplac.
Johansson Håkan B (Franck Hans)
Lopp 9 BAJA ROSA AKEMA, oplac.
Ingves Peter (Hjelmrin Johnny)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se