Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: V5
Datum: Söndag 24:e Augusti
Första start: 17:32
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Mantorp 23:e augusti 2014
Lopp 2 Chip Silvio (3)
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 2 Homer Kemp (7)
Sofia Luck (Sofia Luck)
Lopp 7 Tinova Star (1)
Henrik Johansson (Peter Johansson)
Lopp 7 Magic Wonder (9)
Filip Lejon (Niclas Henriksson)
Lopp 10 Global Majesty (7)
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Färjestad 24:e augusti 2014
Lopp 1 Carlos Fanny (5)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 8 Prestige V.G. (10)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Vaggeryd 24:e augusti 2014
Lopp 1 National Day (5)
Henrik Johansson (Johnny Johansson)
Lopp 2 Zeb de Castella (4)
Jessica Flodin (Lennart Svensson)
Lopp 3 Coldplay Pellini (10)
Stefan Persson (Marina Fjellström)
Lopp 4 Cinzano Akema (3)
Marie Nilsson (Martina S Nilsson)
Lopp 4 Hökhults Rebecca (6)
Lars-Göran Johansson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 5 Inara (DE) (6)
Per-Ingmar Persson (Per-Ingmar Persson)
Lopp 5 Maja Utca (12)
Peter Ingves (Sara Brodin)
Lopp 9 Noblesse Mi (2)
David Källgren (Helen Midler)
Lopp 9 Astra Hornline (4)
Marie Nilsson (Åsa Brose)
Lopp 9 Dröm Elin (14)
Lars-Göran Johansson (Lars-Göran Johansson)
Axevalla 25:e augusti 2014
Lopp 3 Svennes Neon (1)
Rune Petersson (Erland Sjöö)
Lopp 4 Mamba O.K. (IT) (6)
Lars-Göran Johansson (Lars-Göran Johansson)
Lopp 4 G.R.Lupuz (14)
Björn Blomander (Björn Blomander)
Lopp 8 Quantum June (4)
Lennart Svensson (Lennart Svensson)
Lopp 9 Fille d'Or (5)
Linda Sedström (Niclas Henriksson)
Lopp 9 Janita Loves You (6)
Jannike Almsgård (Lars-Göran Johansson)
Lopp 10 Jackie Kemp (5)
Lennart Svensson (Thomas Wallh)
Lopp 10 Rydens Figo (11)
Rune Petersson (Rune Petersson)
Kalmar 25:e augusti 2014
Lopp 9 Felix V.M. (10)
Anders Zackrisson (Boye Arvidsson)
Åby 27:e augusti 2014
Lopp 5 La Presa (11)
Peter Ingves (Björn Engdahl)
Resultat
Åby 21:e augusti 2014
Lopp 3 Dats Madame
Stefan Söderkvist (Lars O Abrahamsson)
Lopp 6 Trustmark (DK), 4:a
Stefan Söderkvist (Kent Knutsson)
Lopp 7 Niveau, 5:a
Jonna Jinesjö (Rolf Gustafsson)
Solvalla 20:e augusti 2014
Lopp 1 Corrado Abb
Åsa Svensson (David Källgren)
Lopp 1 Rydens Happy, 5:a
Paula Pettersson (Arne Rydén)
Lopp 1 Rydens Delano, 0:a
Linda M Eriksson (Arne Rydén)
Tingsryd 17:e augusti 2014
Lopp 3 Elevator, 0:a
Jannike Almsgård (Roine Almsgård)
Lopp 11 Wiss Xenia, 0:a
Stefan Söderkvist (Lennart Svensson)
Vaggeryd 14:e augusti 2014
Lopp 2 Coldplay Pellini, 6:a
Håkan K Persson (Marina Fjellström)
Lopp 4 Chinook, 5:a
Kim Eriksson (Kent Knutsson)
Lopp 6 A Real Hit, d
Sara Bladh (Kent Knutsson)
Lopp 6 Chi Non Salta, 0:a
Henrik Johansson (Martina S Nilsson)
Lopp 6 Svennes Neon, 4:a
Samuel Galea (Erland Sjöö)
Lopp 6 Francks Zodiac, 8:a
Åsa Elofsson (Hans Franck)
Lopp 7 Björkös Minessa, 7:a
Peter Untersteiner (Ann-Louise Smedberg)
Lopp 8 Saari in Action, 1:a
Johan L Sundgren (Anders Berglund)
Lopp 9 Fema Veboa, 0:a
Henrik Johansson (Malin Eskilsson)
Lopp 9 Astra Hornline, 6:a
Stefan Söderkvist (Åsa Brose)
Lopp 9 Noblesse Mi, 5:a
Filip Lejon (Helen Midler)
Jägersro 13:e augusti 2014
Lopp 5 La Presa
Peter Ingves (Björn Engdahl)
Solvalla 13:e augusti 2014
Lopp 4 Speedy Foxy Vicane, 0:a
Stefan Söderkvist (David Källgren)
Eskilstuna 12:e augusti 2014
Lopp 7 Cinzano Akema, 5:a
Marie Nilsson (Martina S Nilsson)
Lopp 8 Fore Candy, 3:a
Marie Nilsson (Kent Knutsson)
Halmstad 11:e augusti 2014
Lopp 4 Breezer, 0:a
Johan Untersteiner (Björn Trulsson)
Lopp 6 Hökhults Rebecca, 3:a
Thomas Uhrberg (Lars-Göran Johansson)
Lopp 6 Tinova Star
Christoffer Eriksson (Peter Johansson)
Lopp 10 Global Majesty, d
Kent Knutsson (Kent Knutsson)
Lopp 10 Ekebo Lover, 4:a
Peter Ingves (Michael Karlsson)
Uppgifterna hämtas från ATG och uppdateras var fjärde timme.
Vaggerydstravet © Copyright 2014 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se