Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Provlopp 2019

Provloppen startar kl 11.00

Lopp 1 (1.22-tempo) kl 11.00

Lopp 2 (1.25-tempo) kl 11.30

Lopp 3 (1.30-tempo) kl 12.00

Det kommer också att finnas möjlighet att köra provlopp med tvååringar och ponny. 

För datum se kalendern»

Webbanmälan Provlopp 

Här kan du se anmälda hästar»

Obs! Du kan inte radera en gjord anmälan. Gör istället en ny anmälan och skriv av-anmälan av din häst

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Mantorp 19:e november 2019
Lopp 3 EYE IN THE SKY (1)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 EASY COPI (4)
Svensson Claes (Brose Åsa)
Lopp 4 CHIP DREAM (15)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 6 BRAVO SANTANA (3)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 7 SIMSON SAAR (2)
Jakobsson Magnus (Berglund Anders)
Lopp 7 MAGGIESAARI (6)
Andersson Mikael J (Berglund Anders)
Lopp 9 FELIX V.M. (8)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Åby 21:e november 2019
Lopp 7 HERAKLES (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 10 FRANCKS DE SOTO (2)
Franck Hans (Franck Hans)
Jägersro 23:e november 2019
Lopp 7 GULLABO DÄCK BLING (1)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 10 SPEEDY FOXY VICANE (4)
Eriksson Kim (Källgren David)
Resultat
Åby 16:e november 2019
Lopp 2 FREE FALLIN L.C., oplac.
Fiore Salvatore (Lidh Liselott)
Lopp 3 FRANCKS GIDJON, oplac.
Franck Hans (Franck Hans)
Axevalla 15:e november 2019
Lopp 1 TURBO POCA, 4:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 5 O.M.GOGENTLE, 3:a
Knutsson Kent (Knutsson Kent)
Lopp 6 EKEBO CAF, oplac.
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 6 DABKAS RAINBOWDASH, d
Benzon Niclas (Gustafsson Rolf)
Lopp 7 NIVEAU
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 7 OLGA UTCA, 5:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 8 FINGERSPRINT, 6:a
Knutsson Anton (Berg Björn)
Lopp 9 ELLAMI PRIDE, d
Petersson Rune (Petersson Rune)
Kalmar 15:e november 2019
Lopp 3 KIRBY SÅNNA, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 3 CARROTLOVER, 5:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 5 DAY COMPOSITE, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 LINDA SÅNNA, 1:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 7 DREAM DERBY, 8:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 MINTTU AKEMA, 1:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 9 MARTA EASY, oplac.
Johansson Henrik (Petersson Bengt)
Lopp 10 LIMUS EFFI
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 10 S.H.T.THORNOFROSES
Elofsson Åsa (Elofsson Åsa)
Åby 14:e november 2019
Lopp 8 FRANCKS DE SOTO, oplac.
Ingves Peter (Franck Hans)
Solvalla 13:e november 2019
Lopp 3 MINT SÅNNA, 2:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 LEE SÅNNA, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Färjestad 12:e november 2019
Lopp 2 HERAKLES, oplac.
Eriksson Kim (Svensson Lennart)
Halmstad 11:e november 2019
Lopp 2 FRANCKS COOPER, oplac.
Johansson Håkan B (Franck Hans)
Lopp 9 BAJA ROSA AKEMA, oplac.
Ingves Peter (Hjelmrin Johnny)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se