Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

OBS! Tillsvidare är alla provlopp inställda

Provlopp 2020

Provloppen startar kl 11.00

Lopp 1 (1.22-tempo) kl 11.00

Lopp 2 (1.25-tempo) kl 11.30

Lopp 3 (1.30-tempo) kl 12.00

Det kommer också att finnas möjlighet att köra provlopp med tvååringar och ponny. 

För datum se kalendern»

Webbanmälan Provlopp 

Här kan du se anmälda hästar»

Obs! Du kan inte radera en gjord anmälan. Gör istället en ny anmälan och skriv av-anmälan av din häst

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:10
Hemmahästar
till start
Jägersro 9:e april 2020
Lopp 1 JETSTREAM RAPIDA (4)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Eskilstuna 10:e april 2020
Lopp 2 PUKETORP TINALINA (4)
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 2 TETON SPECIAL GIFT (11)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 3 DON'T BE SO SHY (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 4 LEE SÅNNA (11)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 KING OF EVERYTHING (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Axevalla 14:e april 2020
Lopp 4 EYE IN THE SKY (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 5 LYSSUM (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 AOWA L.G. (6)
Brostorp Johanna (Brostorp Johanna)
Lopp 14 QUITE STRONG (12)
Petersson Rune (Petersson Rune)
Resultat
Solvalla 8:e april 2020
Lopp 1 TETON GAME OF WAR, d
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 8 TETON SWEET LINDY, oplac.
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 8:e april 2020
Lopp 3 MOONS U.BOLT, 5:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 4 DREAM IN MATCHTOWN, oplac.
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Axevalla 7:e april 2020
Lopp 1 THAT'S IT, 2:a
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 2 CASH ALO, 8:a
Laursen Saga (Svensson Claes)
Lopp 5 CARROTLOVER
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 5 ELLAMI PRIDE, d
Goop Björn (Petersson Rune)
Lopp 6 MOONS LILLE OLLE, 8:a
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Halmstad 6:e april 2020
Lopp 4 EASY COPI, 5:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 4 TURBOLENNA, 6:a
Oscarsson Jennifer L (Bolin Andersson Ann)
Lopp 7 MADURAI, oplac.
Andersson Malin (Florin Mikael)
Jägersro 4:e april 2020
Lopp 4 GULLABO DÄCK BLING, oplac.
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Kalmar 3:e april 2020
Lopp 6 MOON'S OKI DOKI, 3:a
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Solvalla 3:e april 2020
Lopp 5 HERAKLES, d
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Åby 2:e april 2020
Lopp 1 UNTAMED, 1:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 8 WORTH A LOT, 3:a
Persson Stefan (Luperini Fausto)
Örebro 2:e april 2020
Lopp 4 FELIX V.M., 2:a
Bardun Jonathan (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2020 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se