Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
Foto: MVA Foto
2019-05-05 18:21:12

Zixten och Julia!

PONNYTRAV Zixten Mo segrade i ponnyloppet idag på Vaggeryd!

2019-04-13 20:33:09

Grattis ponnygänget!

PONNYTRAV William vann, Hilda blev tvåa och Ester trea!

2019-04-09 11:18:13

Klubbtävling ponny 19 april

PONNYTRAV Vi kör lopp och grillar lite korv tillsammans - välkommen!

2019-04-09 10:17:36

Ponnysäsongen börjar på Vaggeryd

PONNYTRAV Den 13 april kör vi ett insprängt lopp och ponnykval- Välkommen!

2019-02-26 20:35:41

Läderkurs 25-26 maj

PONNYTRAV Tillverka något till dig själv, något till hästen eller laga något

2019-02-07 14:27:53

Inbjudan Klubbläger

PONNYTRAV Nu börjar aktivitetslistan 2019 fyllas på - Välkommen på medlemsläger 5-7 april!

2018-12-08 20:56:51

Höstmöte 2018

PONNYTRAV Idag höll Jönnköping-Vaggeryds Ponnytravare höstmöte som enligt tradition gick i julens tecken med risgrynsgröt och skinksmörgås.

2018-11-21 09:50:51

HÖSTMÖTE

PONNYTRAV Lördag 8 december 2018 kl 15.00

2018-09-23 17:27:09

Lilla Smålandsmästaren 2018

PONNYTRAV Ett riktigt fint och spännade lopp blev det i år - Och det var Julia Jacobsson med Mormors Crepés som vann -Grattis

2018-09-10 10:19:50

Mini Smålandsmästaren 2018

PONNYTRAV Kryddgården Muskot och Isabelle Källgren vann söndagens lopp för A-ponny och blev därmed Mini Smålandsmästare - Grattis!

2018-08-25 12:48:34

Resultat ponnytrav

PONNYTRAV En välfylld ponnydag med 14 lopp - Grattis alla segrere och tack till alla duktiga kuskar och ponnysar!

2018-08-20 17:49:38

Välkommen på ponnytrav på lördag 25 augusti!

PONNYTRAV Heldag för ponnytravarna - Första start kl 12:00

2018-06-09 19:02:11

Resultat!

PONNYTRAV Här kommer resultaten från klubbtävlingen - Tack alla som gjorde dagen till en toppdag!

2018-06-08 19:25:13

Klubbtävling 9 juni

PONNYTRAV Här är startlistorna - första start 11:00

2018-05-30 15:20:20

Klubbtävling 9 juni!

PONNYTRAV Välkommen till klubbtävling, grillning och femkamp!

2018-05-30 15:11:51

Inbjudan Gotlandsresa!

PONNYTRAV I år åker vi till Gotland igen med Ponnyklubben! Vi åker i samband med Visbys dubbeltrav 10 och 12 augusti -klubben står för boendet. 

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 29:e Juni
Första start: 18:30
Hemmahästar
till start
Jägersro 25:e juni 2019
Lopp 5 RYDENS LIMONCELLO (4)
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 9 FREE FALLIN L.C. (6)
Larsen Henriette (Lidh Liselott)
Visby 27:e juni 2019
Lopp 1 MIRIAM HALL (6)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 2 FAJM COMPOSITE (3)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 DOLPH COMPOSITE (8)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 KIRBY SÅNNA (10)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Åby 27:e juni 2019
Lopp 3 SYMPHONIC IRJA (9)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Örebro 27:e juni 2019
Lopp 5 CHEAP THRILLS (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Vaggeryd 29:e juni 2019
Lopp 1 POINTBOY (2)
Andersson Mikael J (Brose Åsa)
Lopp 1 ELLE VILD (4)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 1 BRAVO SANTANA (11)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 3 BAJA ROSA AKEMA (5)
Svensson Claes (Hjelmrin Johnny)
Lopp 4 OKOBALOZ (1)
Larsson Vanessa (Pettersson Ronny)
Lopp 4 EAJA COMPOSITE (3)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 5 FRANCKS COOPER (1)
Andersson Moa (Franck Hans)
Lopp 5 FRANCKS DE SOTO (1)
Franck Hans (Franck Hans)
Lopp 5 DABKAS RAINBOWDASH (2)
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 5 HULTS INGELA (4)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 6 KIARA SÅNNA (9)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 7 TETON YORK (11)
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 7 TURBOLENNA (12)
Ekberg William (Bolin Andersson Ann)
Lopp 8 QUANTUM TIC TAC (5)
Svensson Lennart (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 8 LEE SÅNNA (13)
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Lopp 9 HERAKLES (2)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 9 ASTERIX HORNLINE (1)
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 9 JOY FOR US (2)
Petersson Rune (Pettersson Ronny)
Lopp 14 DON'T BE SO SHY (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 14 THAT'S IT (2)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Resultat
Göteborg Trav 23:e juni 2019
Lopp 1 TETON YORK, 3:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 1 PUKETORP TINALINA, 7:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 4 LEE SÅNNA, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Kalmar 23:e juni 2019
Lopp 1 DREAM IN MATCHTOWN, oplac.
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 4 OLGA UTCA, 4:a
Adielsson Erik (Brodin Sara)
Lindesberg 22:e juni 2019
Lopp 4 FELIX V.M., 6:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 9 FELIX V.M., oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Axevalla 20:e juni 2019
Lopp 3 XANTHIS COKTAIL, d
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 5 MOVE IT BRODDE, oplac.
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 8 DABKAS RAINBOWDASH, 4:a
Laursen Jens (Gustafsson Rolf)
Vaggeryd 19:e juni 2019
Lopp 1 FLEUR DE MALTE (MT), oplac.
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 1 DARIUS DANTE, 8:a
Johansson Henrik (Sjöö Erland)
Lopp 2 FINGERSPRINT, 4:a
Johansson Henrik (Berg Björn)
Lopp 2 EASY COPI, 6:a
Börjesson Mats (Brose Åsa)
Lopp 3 WISS ZORNITA, 7:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 4 OKOBALOZ, 2:a
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 4 CRISPI'S MEMORY, 3:a
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 4 QUANTUM TIC TAC, 5:a
Svensson Lennart (Törnberg Ann-Charlotte)
Lopp 6 MASSIVE TURNOVER, d
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 6 NIVEAU, 2:a
Johansson Henrik (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 EKEBO LOVER, 8:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 7 BREEZER, 6:a
Börjesson Mats (Trulsson Björn)
Lopp 8 GOLDEN KICK BACK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 8 CHIP DREAM, 7:a
Flodin Jessica (Svensson Lennart)
Lopp 8 CALVADOS AKEMA, 8:a
Johansson Henrik (Nilsson Ingemar)
Lopp 9 YODA BRICK, oplac.
Persson Per-Ingmar (Persson Per-Ingmar)
Lopp 9 LIMUS EFFI, 5:a
Blomander Björn (Blomander Björn)
Lopp 9 EKEBO CAF, 6:a
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 13 RAGIA J.W. (IT), oplac.
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Lopp 13 KIZUNGUZUNGU, oplac.
Svensson Claes (Hjelmrin Johnny)
Visby 18:e juni 2019
Lopp 5 DREAM DERBY, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 KIARA SÅNNA, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Halmstad 17:e juni 2019
Lopp 3 CHERATON, 4:a
Erixon Anna (Engman Nathalie)
Lopp 5 HERAKLES, 5:a
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 8 RYDENS LIMONCELLO, oplac.
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 10 MARTA EASY, oplac.
Persson Stefan (Petersson Bengt)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se