Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se
2019-04-13 20:33:09

Grattis ponnygänget!

PONNYTRAV William vann, Hilda blev tvåa och Ester trea!

2019-04-09 11:18:13

Klubbtävling ponny 19 april

PONNYTRAV Vi kör lopp och grillar lite korv tillsammans - välkommen!

2019-04-09 10:17:36

Ponnysäsongen börjar på Vaggeryd

PONNYTRAV Den 13 april kör vi ett insprängt lopp och ponnykval- Välkommen!

2019-02-26 20:35:41

Läderkurs 25-26 maj

PONNYTRAV Tillverka något till dig själv, något till hästen eller laga något

2019-02-07 14:27:53

Inbjudan Klubbläger

PONNYTRAV Nu börjar aktivitetslistan 2019 fyllas på - Välkommen på medlemsläger 5-7 april!

2018-12-08 20:56:51

Höstmöte 2018

PONNYTRAV Idag höll Jönnköping-Vaggeryds Ponnytravare höstmöte som enligt tradition gick i julens tecken med risgrynsgröt och skinksmörgås.

2018-11-21 09:50:51

HÖSTMÖTE

PONNYTRAV Lördag 8 december 2018 kl 15.00

2018-09-23 17:27:09

Lilla Smålandsmästaren 2018

PONNYTRAV Ett riktigt fint och spännade lopp blev det i år - Och det var Julia Jacobsson med Mormors Crepés som vann -Grattis

2018-09-10 10:19:50

Mini Smålandsmästaren 2018

PONNYTRAV Kryddgården Muskot och Isabelle Källgren vann söndagens lopp för A-ponny och blev därmed Mini Smålandsmästare - Grattis!

2018-08-25 12:48:34

Resultat ponnytrav

PONNYTRAV En välfylld ponnydag med 14 lopp - Grattis alla segrere och tack till alla duktiga kuskar och ponnysar!

2018-08-20 17:49:38

Välkommen på ponnytrav på lördag 25 augusti!

PONNYTRAV Heldag för ponnytravarna - Första start kl 12:00

2018-06-09 19:02:11

Resultat!

PONNYTRAV Här kommer resultaten från klubbtävlingen - Tack alla som gjorde dagen till en toppdag!

2018-06-08 19:25:13

Klubbtävling 9 juni

PONNYTRAV Här är startlistorna - första start 11:00

2018-05-30 15:20:20

Klubbtävling 9 juni!

PONNYTRAV Välkommen till klubbtävling, grillning och femkamp!

2018-05-30 15:11:51

Inbjudan Gotlandsresa!

PONNYTRAV I år åker vi till Gotland igen med Ponnyklubben! Vi åker i samband med Visbys dubbeltrav 10 och 12 augusti -klubben står för boendet. 

2018-05-13

Resultat från ponnytravdagen

PONNYTRAV Hemmaseger i första loppet genom My Sweet Love och Ellen Svensson - Grattis!

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 28:e April
Första start: 13:45
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Kalmar 26:e april 2019
Lopp 1 PARFYM ALO (7)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 2 M.B.S.PRETTY GIRL (3)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 3 PICASSO TILLY (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 MOONS BLÅLJUS (4)
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Vaggeryd 28:e april 2019
Lopp 1 FLEUR DE MALTE (MT) (7)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 1 FRANCKS DE SOTO (3)
Andersson Moa (Franck Hans)
Lopp 2 CARLOSSATISFACTION (3)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 4 LYSSUM (2)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 5 NEO SÅNNA (1)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 5 OVERLORD (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 5 EKEBO CAF (8)
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 5 PELL INN (11)
Ingves Peter (Widegren Göran)
Lopp 6 RYDENS LIMONCELLO (3)
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 6 JOY FOR US (4)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 7 SYMPHONIC LINCOLN (3)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 CHIP DREAM (8)
Eriksson Kim (Svensson Lennart)
Lopp 10 OLGA UTCA (4)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Halmstad 29:e april 2019
Lopp 1 DARIUS DANTE (3)
Johansson Håkan B (Sjöö Erland)
Lopp 4 WISS ZORNITA (7)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 6 CONWAY STREAMLINE (4)
Elias Marc (Svensson Claes)
Lopp 9 WHISKY AKEMA (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Mantorp 29:e april 2019
Lopp 2 OKOBALOZ (2)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 2 HERAKLES (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 2 CRISPI'S MEMORY (10)
Karlstedt Ralf (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 DREAM IN MATCHTOWN (1)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 9 HULTS INGELA (1)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 10 GOLDEN GUARD (2)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Axevalla 30:e april 2019
Lopp 1 DABKAS RAINBOWDASH (1)
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 NIVEAU (12)
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Jägersro 30:e april 2019
Lopp 2 LEE SÅNNA (6)
Juul Steen (Hellstedt Jan)
Lopp 4 EAJA COMPOSITE (1)
Eriksson Christoffer (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TALIJA BI (IT) (2)
Uhrberg Thomas (Svensson Lennart)
Lopp 6 SISTER STEPHANIE (1)
Uhrberg Thomas (Svensson Lennart)
Resultat
Åby 25:e april 2019
Lopp 10 QUITEBEAUTY, 2:a
Knutsson Anton (Seiholm Sandra)
Jägersro 24:e april 2019
Lopp 8 KIARA SÅNNA, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 WORTH A LOT, 2:a
Söderkvist Stefan (Luperini Fausto)
Axevalla 23:e april 2019
Lopp 2 PUKETORP TINALINA, 1:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 2 QUANTUM TIC TAC, 8:a
Törnberg Ann-Charlotte (Svensson Lennart)
Lopp 5 AOWA L.G., 5:a
Smith Jakob (Brostorp Johanna)
Solvalla 23:e april 2019
Lopp 7 KIRBY SÅNNA, oplac.
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Lopp 8 LINDA SÅNNA, oplac.
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Halmstad 22:e april 2019
Lopp 6 ASTERIX HORNLINE, 2:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Romme 21:e april 2019
Lopp 7 SPEEDY FOXY VICANE, oplac.
Eriksson Kim (Källgren David)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se