Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Välkommen till tävlingar på Vaggerydstravet 2020

FAKTA om banan

Banförkortning: Vg
Bankod för spel: 43
Längd: 1000 m
Bredd: 19,5 m (2140 m), 19,5 m (1640 m)
Upplopp: 200 m
Open stretch: Nej
Vinklad startbilsvinge: Nej

Tävlingsdagar 2020

Travdagar 2020

Dag

Ca starttid

Typ

ATGs huvudspelform denna dag

APRIL lördag 18e

11.00

Breddag

V5

MAJ söndag 3e

14.00

*

GS75

MAJ söndag 17e

14.00

 

V5

MAJ söndag 24e

11.00

Breddag

V5

JUNI onsdag 10e

18.00

**

V86

JUNI lördag 27e

18.00

 

V65

JULI tisdag 7e

12.00

Lunch

V4

JULI onsdag 22e

18.00

Breddag

V5

AUG söndag 2e

14.00

*

GS75

AUG tisdag 18e

12.00

Lunch

V4

SEPT söndag 13e

14.00

 

V5

SEPT söndag 20

14.00

 

V5

 

Observera att startiderna är ungefärliga

Tillkommer två ponnytravdagar som inte är fastställda än

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 18:e April
Första start: 11:00
Hemmahästar
till start
Åby 12:e december 2019
Lopp 5 LYSSUM (2)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 8 CHEAP THRILLS (6)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Lopp 9 CARROTLOVER (2)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Kalmar 13:e december 2019
Lopp 2 RAGIA J.W. (IT) (2)
Luperini Fausto (Luperini Fausto)
Lopp 6 GULLABO DÄCK BLING (5)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Jägersro 17:e december 2019
Lopp 4 HERAKLES (3)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 8 DWIGHT GARBO (2)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Resultat
Solvalla 11:e december 2019
Lopp 3 TETON SPECIAL GIFT, oplac.
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 4 FAJM COMPOSITE, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 6 DREAM DERBY, oplac.
Carre Jonathan (Hellstedt Jan)
Lopp 6 NATOSI GOJ, 6:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Solvalla 10:e december 2019
Lopp 2 TETON SPECIALITY, 8:a
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 4 LEE SÅNNA, 3:a
Kihlström Örjan (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TETON NIKKIS MAN, 6:a
Jansson Torbjörn (Hellstedt Jan)
Halmstad 9:e december 2019
Lopp 4 OLGA UTCA
Brodin Sara (Brodin Sara)
Lopp 10 MARTA EASY
Ingves Peter (Petersson Bengt)
Mantorp 9:e december 2019
Lopp 1 WISS ZORNITA
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 1 DAY COMPOSITE, 5:a
Hellstedt Jan (Hellstedt Jan)
Färjestad 8:e december 2019
Lopp 6 SYMPHONIC LINCOLN, oplac.
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Kalmar 6:e december 2019
Lopp 6 BRAVO SANTANA, 6:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Lopp 10 TURBO POCA, 4:a
Brodin Sara (Brodin Sara)
Axevalla 5:e december 2019
Lopp 1 PUKETORP TINALINA, 5:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 3 MINTTU AKEMA, 6:a
Nilsson Ingemar (Nilsson Ingemar)
Lopp 5 MADURAI, 5:a
Andersson Malin (Florin Mikael)
Lopp 6 ASTERIX HORNLINE, 3:a
Oscarsson Kevin (Johansson Peter)
Lopp 6 FELIX V.M., 5:a
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se