Officiella hemsida för Jönköping Vaggeryds Travsällskap
Tel: 0393 - 125 85
Travvägen 7
567 92 Vaggeryd
info@vaggerydstravet.se

Tävlingsdagar 2019

: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 28:e April
Första start: 13:45
Tävlingsprogram: Program
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 5:e Maj
Första start: 14:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 19:e Maj
Första start: 14:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Tisdag 4:e Juni
Första start: 18:30
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Onsdag 12:e Juni
Första start: 18:30
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Onsdag 19:e Juni
Första start: 15:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Lördag 29:e Juni
Första start: 18:30
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Torsdag 11:e Juli
Första start: 12:20
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Ponnytrav
Datum: Onsdag 31:e Juli
Första start: 17:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 4:e Augusti
Första start: 14:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Måndag 19:e Augusti
Första start: 12:20
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Ponnytrav
Datum: Lördag 31:e Augusti
Första start: 12:00
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 15:e September
Första start: 11:10
: : :
dagar timmar minuter kvar
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 22:e September
Första start: 12:45

Nästa tävling
:
:
:
dagar timmar minuter sekunder
Tävlingstyp: Travtävling
Datum: Söndag 28:e April
Första start: 13:45
Tävlingsprogram: Program
Hemmahästar
till start
Kalmar 26:e april 2019
Lopp 1 PARFYM ALO (7)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 2 M.B.S.PRETTY GIRL (3)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 3 PICASSO TILLY (1)
Bardun Jonathan (Svensson Claes)
Lopp 5 MOONS BLÅLJUS (4)
Knutsson Emelie (Knutsson Kent)
Vaggeryd 28:e april 2019
Lopp 1 FLEUR DE MALTE (MT) (7)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 1 FRANCKS DE SOTO (3)
Andersson Moa (Franck Hans)
Lopp 2 CARLOSSATISFACTION (3)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 4 LYSSUM (2)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 5 NEO SÅNNA (1)
Eriksson Kim (Svensson Claes)
Lopp 5 OVERLORD (7)
Knutsson Anton (Knutsson Kent)
Lopp 5 EKEBO CAF (8)
Petersson Rune (Karlsson Michael)
Lopp 5 PELL INN (11)
Ingves Peter (Widegren Göran)
Lopp 6 RYDENS LIMONCELLO (3)
Larsen Henriette (Rydén Arne)
Lopp 6 JOY FOR US (4)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 7 SYMPHONIC LINCOLN (3)
Johansson Henrik (Johansson Henrik)
Lopp 8 CHIP DREAM (8)
Eriksson Kim (Svensson Lennart)
Lopp 10 OLGA UTCA (4)
Brodin Sara (Brodin Sara)
Halmstad 29:e april 2019
Lopp 1 DARIUS DANTE (3)
Johansson Håkan B (Sjöö Erland)
Lopp 4 WISS ZORNITA (7)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 6 CONWAY STREAMLINE (4)
Elias Marc (Svensson Claes)
Lopp 9 WHISKY AKEMA (5)
Svensson Claes (Svensson Claes)
Mantorp 29:e april 2019
Lopp 2 OKOBALOZ (2)
Johansson Henrik (Pettersson Ronny)
Lopp 2 HERAKLES (5)
Svensson Lennart (Svensson Lennart)
Lopp 2 CRISPI'S MEMORY (10)
Karlstedt Ralf (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 DREAM IN MATCHTOWN (1)
Svensson Åsa (Johansson Henrik)
Lopp 9 HULTS INGELA (1)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Lopp 10 GOLDEN GUARD (2)
Johansson Henrik (Svensson Claes)
Axevalla 30:e april 2019
Lopp 1 DABKAS RAINBOWDASH (1)
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Lopp 6 NIVEAU (12)
Petersson Rune (Gustafsson Rolf)
Jägersro 30:e april 2019
Lopp 2 LEE SÅNNA (6)
Juul Steen (Hellstedt Jan)
Lopp 4 EAJA COMPOSITE (1)
Eriksson Christoffer (Hellstedt Jan)
Lopp 5 TALIJA BI (IT) (2)
Uhrberg Thomas (Svensson Lennart)
Lopp 6 SISTER STEPHANIE (1)
Uhrberg Thomas (Svensson Lennart)
Resultat
Åby 25:e april 2019
Lopp 10 QUITEBEAUTY, 2:a
Knutsson Anton (Seiholm Sandra)
Jägersro 24:e april 2019
Lopp 8 KIARA SÅNNA, 4:a
Brunzell Jenny (Hellstedt Jan)
Lopp 9 WORTH A LOT, 2:a
Söderkvist Stefan (Luperini Fausto)
Axevalla 23:e april 2019
Lopp 2 PUKETORP TINALINA, 1:a
Furåker Linda (Petäjäjärvi Jouni)
Lopp 2 QUANTUM TIC TAC, 8:a
Törnberg Ann-Charlotte (Svensson Lennart)
Lopp 5 AOWA L.G., 5:a
Smith Jakob (Brostorp Johanna)
Solvalla 23:e april 2019
Lopp 7 KIRBY SÅNNA, oplac.
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Lopp 8 LINDA SÅNNA, oplac.
Eriksson Kim (Hellstedt Jan)
Halmstad 22:e april 2019
Lopp 6 ASTERIX HORNLINE, 2:a
Johansson Peter (Johansson Peter)
Romme 21:e april 2019
Lopp 7 SPEEDY FOXY VICANE, oplac.
Eriksson Kim (Källgren David)
Denna information tillhandahålls enligt samarbetsavtal med Svensk Travsport. Samtliga rättigheter i materialet (upphovsrätt eller databasrätt) tillhör Svensk Travsport.
Vaggerydstravet © Copyright 2019 - Alla rättigheter reserveras | E-post: info@vaggerydstravet.se